Materiał Partnera

Jak dobrać grzejnik do łazienki?

Jak dobrać grzejnik do łazienki?

Zanim Twoja łazienka stanie się domowym SPA, musisz zadbać o jej właściwe wyposażenie. Jednym z elementów, który ma realny wpływ na mikroklimat panujący w tym pomieszczeniu, jest oczywiście grzejnik. Optymalna temperatura wewnątrz pozwala zażywać kąpieli i osuszać ciało nie narażając się przy tym na wychłodzenie. Ponadto ma duże znaczenie dla utrzymywania temperatury w łazience, a więc walki z wilgocią powodującą grzyby i bakterie.

Grzejnik łazienkowy to element wyposażenia, który musi być przede wszystkim praktyczny. Nie oznacza to jednak, że kupujący musi zrezygnować ze swoich wymagań dotyczących wyglądu produktu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnych kolorach i rozmiarach, które spełnią wymagania wszystkich inwestorów.

Czym się kierować, kupując grzejnik łazienkowy?

Zakup grzejnika łazienkowego powinien być przemyślany. Sam produkt musi mieć wystarczającą moc, aby ogrzać całe pomieszczenie. Dlatego ważny jest jego rozmiar oraz kształt. Jeżeli podjęcie decyzji nastręcza Ci trudności, zawsze możesz skonsultować swój wybór z hydraulikiem, który robi remont, lub z ekspertem ze sklepu ANA. Pod uwagę musisz wziąć:

  • sposób zasilania grzejnika — wodne (podłączane do instalacji C.O.) lub elektryczne (zasilane grzałką). Kompromisowym rozwiązaniem jest wybranie modelu zasilanego na dwa sposoby, który zima korzysta z zasobów centralnego ogrzewania, a poza sezonem grzewczym z energii elektryczne, 
  • moc grzewcza — związana bezpośrednio z metrażem oraz rozstawem pomieszczenia. Określając zapotrzebowanie na ciepło, dopasujesz sam lub z pomocą specjalisty optymalny grzejnik. Weź pod uwagę, czy w pomieszczeniu są okna i czy jest ono narożne. Jeśli grzejnik ma dodatkowo suszyć pranie czy ręczniki, wówczas możesz zdecydować się na dwa sposoby ogrzewania — grzejnikiem drabinkowym i klasycznym. Jeśli w łazience funkcjonuje ogrzewanie podłogowe, pamiętaj, że jest to kolejne efektywne źródło ciepła.

Wygląd grzejnika

Wspomniany już wygląd grzejnika nie jest obojętny dla osób, które urządzają dom z dbałością o detale. Obecnie w sprzedaży są zarówno klasyczne modele drabinkowe produkowane z wysokiej jakości stali, aluminium lub miedzi. Ich wykończenie (lakier, metalizacja, chromowanie) ma realny wpływ na ochronę produktu, jak również poprawia estetykę wnętrza. Dlatego możemy spotkać modele srebrne, białe, czarne, a nawet stylizowane na stare, w kolorze miedzi lub złota. W łazienkach o większym metrażu dodatkowym źródłem ciepła często okazuje się ogrzewanie podłogowe lub klasyczny grzejnik montowany na ścianie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz