Materiał Partnera

Jak dobrać fryzurę do typu urody?

Jak dobrać fryzurę do typu urody?

Na Twój wizerunek wpływa wiele elementów – Twój strój, makijaż, a także stan zdrowia. Jeżeli jednak chcesz wyglądać naprawdę atrakcyjnie, powinnaś zadbać również o włosy. Odpowiednie cięcie i precyzyjnie dobrany kolor potrafią zdziałać cuda. Jeśli więc marzysz o prawdziwej metamorfozie – zacznij od wizyty u dobrego fryzjera.  Specjalista sprawi, że zyskasz zupełnie nowy wizerunek.

Dobra fryzura, czyli jaka?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi – nie istnieje jedno uczesanie idealne. Dlatego dobry fryzjer, zanim przystąpi do działania, dobrze przyjrzy się Twojej urodzie i przeanalizuje Twoje potrzeby. Od tego zaczyna się każda wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

„Uczesanie powinno być dobrane m.in. do kształtu twarzy oraz typu urody. Nie bez znaczenia jest również styl życia klienta – np. to, czy oczekuje stonowanego uczesana, dobrze widzianego w świecie biznesu, czy też chce trochę „zaszaleć” i stworzyć wyrazistą stylizację.” – mówi stylista fryzur z Salonu kosmetyczno-fryzjerskiego Digiti w Warszawie. Istotne jest również, aby fryzjer dokładnie przyjrzał się stanowi włosów klienta i… umiał czasem powiedzieć „nie”. Kiedy? Wówczas, gdy zabieg, którego oczekuje klientka, może być dla niej szkodliwy. To szczególnie istotne przy koloryzacji włosów. Zadaniem niemal nie do wykonania (bez ryzyka uszkodzenia włosów) będzie choćby rozjaśnienie kruczoczarnych włosów do platynowego blondu podczas jednej wizyty. Dlatego warto zaufać ekspertowi i, gdy zajdzie taka potrzeba, metamorfozę przechodzić krok po kroku.

 Kolor i strzyżenie – dwie strony medalu

Jeśli chcesz przejść metamorfozę – czy to subtelną, czy też zupełnie rewolucyjną – Twoja wizyta w salonie fryzjerskim powinna się składać z dwóch podstawowych elementów – chodzi oczywiście o koloryzację oraz o strzyżenie. W miejscach takich jak Digiti Salon kosmetyczno-fryzjerski Elżbieta Malicka-Kolasa możesz liczyć, że:

 • nowy kolor włosów zostanie dobrany tak, aby podkreślał urodę (wpadając np.
  w zimne lub ciepłe tony, w zależności od typu urody), a jednocześnie wpisywał się
  w modne trendy – obecnie popularnością cieszą się m.in. stylizacje sombre,
  z delikatnymi refleksami, które nadają fryzurze „trójwymiarowości”,
 • koloryzacja zostanie wykonana z użyciem profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich
  o formułach, które nie tylko nie uszkodzą, ale i dodatkowo odżywią włosy,
 • styl strzyżenia zostanie dobrany zarówno do nowego koloru, jak i do kształtu Twojej twarzy oraz tego, jak lubisz na co dzień nosić włosy.

Pamiętaj też, że na to, jak układają się włosy ma wpływ ich właściwa pielęgnacja. Możesz więc również skorzystanie z zabiegów regeneracyjnych, które przywrócą im nawilżenie, gładkość i blask.

Opracowanie:
Warszawa, Krasińskiego 59 lok. 76
tel. 22 302 31 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz