Materiał Partnera

Jak dobrać firany dla dzieci- trendy 2019

Jak dobrać firany dla dzieci- trendy 2019

Urządzając pokój dziecka, rodzice mają nie lada złożone zadanie przed sobą. Jednym z jego elementów jest dobranie konfekcji okiennej, która ma być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna i pasująca do wnętrza. W tym sezonie w propozycjach tkanin okiennych dla dzieci pojawiły się między innymi kolorowe firany i nietypowe grafiki. Dowiedz się więcej, jak dobrać firanki dla dziecka oraz jakie obowiązują w tej materii trendy dla twojej pociechy.

Jasne firany

Gustowne, delikatne, kremowe hafty  lub w odcieni bieli, a także drobne oczka zawsze są na czasie i pasują niemal do każdego wystroju wnętrza. Firma PHU Miras ma w swojej ofercie bogatą gamę subtelnych wzorów, które na pewno przypadną waszym pociechom do gustu. Warto zainstalować w takich firankach  taśmę żyłkową, która doda uroku oraz zwrócić uwagę na wysoką jakość materiałów, z których są one wykonane, a także na cenę, aby była przystępna, bowiem obecnie te dwie cechy niekoniecznie muszą się wykluczać. Jasne firanki będą pasować szczególnie w pokojach dla dziewczynek i noworodków.


Ciekawe grafiki

Hitem, jeśli chodzi o firanki dziecięce, są fantazyjne nadruki- na przykład z postaciami z bajek, kwiatowymi motywy, delikatnymi serduszkami czy nawiązaniem do świata przyrody lub sportu, a także popularnych seriali animowanych. Dostępne są one w różnych kolorach, które podkreślą niepowtarzalny charakter wnętrza i pozwolą stworzyć przytulny klimat. Ponadto, modne materiały na firanki do pokoju dziecięcego to między innymi woal, organdyna, tiul czy żakard, który jest również bardzo wytrzymały. Owe tkaniny są nie tylko piękne, ale i bardzo odporne na uszkodzenia, co w przypadku dzieci jest niezwykle ważne. W przypadku woalu odpadnie rodzicom problem częstego prasowania. Warto również pamiętać, aby wszyć w firanki specjalną taśmę marszczącą, która pozwoli odpowiednio ułożyć materiał.

Krótkie zazdrostki

Dla ostrożnych rodziców, którzy obawiają się, że ich pociechy po dosięgnięciu firanki, jednak przekroczą wytrzymałość materiału podczas np. zabawy lub chcą zadbać o bezpieczeństwo poprzez uniknięcie zaplątania się w nie dzieci, mogą skusić się na kupno krótkich zazdrostek. Są to małe, krótkie firanki zasłaniające maksimum połowę okna, których ogromną zaletą jest także oszczędność czasu i środków potrzebnych do prania. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie specjalnych, ozdobnych wstążek. Ponadto, nie możemy zapominać o upięciach. W tym sezonie dużą popularnością cieszą się przolotki i szelki, wypierając z rynku tzn. żabki. Ich zaletą jest bowiem elegancki charakter.

Opracowanie:
Rawicz, Rynek 5 lok. 3
tel. 787 937 531
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz