Materiał Partnera

Jak dbać o włosy i brodę?

Jak dbać o włosy i brodę?

Bez względu na płeć, czy wiek, każdy chce mieć zadbane włosy albo (w przypadku mężczyzn) brodę. Zarówno włosy, jak i zarost mogą być ozdobą człowieka, jeśli tylko dobrze się o nie zadba. Niestety niemal każdy posiada nawyki, które nie wpływają dobrze na nasze włosy. Ich wygląd zależy od wielu czynników, które zaniedbujemy. Jest to odpowiedni dobór szamponów, czy odżywek, ale także odpowiednia dieta.

W jaki sposób dbać o włosy?

Myśląc o zadbaniu o włosy, w pierwszej kolejności należy ograniczyć wszelkiego rodzaju czynności negatywnie wpływające na ich zdrowie. Co ciekawe, im bardziej staramy się, aby fryzura dobrze wyglądała, tym bardziej je niszczymy. Robimy to za pomocą wszelkiego rodzaju lokówek, prostowników, poprzez częste ich farbowanie itd. Chcąc odbudować swoje włosy, należy ograniczyć te czynności do minimum, lub całkowicie. W zależności od tego, co dolega naszym włosom, powinniśmy inaczej o nie zadbać. Poza tym inaczej dbać trzeba o włosy kręcone, a inaczej o proste. Inaczej należy dbać o włosy farbowane, a inaczej o naturalne. Aby dowiedzieć się szczegółowo, w jaki sposób dbać o konkretny typ włosów, warto skonsultować się z fryzjerem, podczas strzyżenia. Takim jak Marcin Kasper. Jest to specjalista, który z pewnością doradzi, jak należy zadbać o włosy.

Jak dbać o brodę?

Aby zadbać o brodę, tak jak w przypadku włosów, najważniejsza jest odpowiednia dieta. Składniki takie jak białko, czy błonnik, budują strukturę włosa. Odpowiednia dieta w pierwszej kolejności wpływa na wygląd i zdrowie zarostu. W drugiej kolejności ważne jest, aby zadbać o higienę brody. Potrzebuje ona (jak cały nasz organizm) odpowiednich warunków do wzrostu. Regularnie mycie brody jest podstawową czynnością, o której powinno się zawsze pamiętać. Dzięki temu pozbyć się można nieprzyjemnego zapachu, czy resztek jedzenia. Na rynku znaleźć można wiele środków do czyszczenia brody. Podstawowym kosmetykiem każdego brodacza jest olejek do brody. Sprawia on, że broda jest miękka, pachnąca i zdrowo wyglądająca. Warto też korzystać z balsamu do brody. Zabezpieczy on brodę i pomoże przy jej modelowaniu. Jeśli balsam nie zdaje egzaminu i mimo jego używania broda nie chce się odpowiednio ułożyć, można użyć wosku do brody. Ważne jest też przycinanie brody oraz jej czesanie. Wystarczy zwykły grzebień, aby móc codziennie rozczesać brodę. Czynność ta wzmacnia zarost, go z martwego naskórka, i poprawia ukrwienie skóry. Jeśli wszystkie powyższe czynności nie pomogą w utrzymaniu brody w odpowiednim stanie, można sięgnąć po odżywki do brody.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz