Materiał Partnera

Jak dbać o włosy, aby były piękne i zdrowe?

Jak dbać o włosy, aby były piękne i zdrowe?

Piękne, zdrowe i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Aby jednak osiągnąć ten efekt, trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację - samo mycie i odżywienie nie wystarczy. Jest bowiem wiele czynników, które osłabiają kondycję włosa, a mając o nich wiedzę, możesz ich świadomie uniknąć. Poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią ci codzienną pielęgnację włosów.

Umiejętne rozczesywanie włosów

Tak podstawowa czynność jaką jest czesanie włosów może narobić wiele szkód. Fryzjerzy, np. z Salonu Fryzjerskiego Anna Wiśniewska, są zgodni co do tego, że częste czesanie nie służy włosom, ponieważ narażamy je na uszkodzenia mechaniczne spowodowane pociągnięciami szczotki lub grzebienia. Włosy należy czesać cierpliwie i spokojnie, nie szarpiąc ich. Jeśli masz często splątane włosy, używaj regularnie preparatów ułatwiających rozczesywanie.

Dobierz odpowiednie kosmetyki

Sklepy i drogerie coraz częściej kuszą naturalnymi kosmetykami. Zazwyczaj mamy proste skojarzenie, że to, co naturalne jest lepsze. Nie zawsze tak jest. Owszem, naturalne preparaty zawierają wiele witamin i innych związków niezbędnych do pielęgnacji włosów. Nie oznacza to jednak, że trzeba przekreślać konwencjonalne kosmetyki. Może się okazać, że najlepiej służą twoim włosom niepozorne kosmetyki drogeryjne. Podczas wybierania kosmetyków, warto kierować się zasadą, aby w ich składzie nie było SLS oraz silikonów. Preparaty powinny być dobrane również do typu włosów (suche, przetłuszczające się, farbowane itp.)

Regularne podcinanie końcówek

Niektóre kobiety zapuszczające włosy popełniają błąd polegający na rzadkim podcinianiu końcówek. Jednak marzenie o długich i pięknych włosach można zrealizować jedynie wtedy, gdy regularnie podcinamy suche i rozdwojone końcówki. Każdy dobry fryzjer zasugeruje, aby podcinać końcówki co około trzy miesiące.

Odżywianie włosów

Kolejnym elementem pielęgnacji włosów jest ich odżywianie. W sklepach znajdziesz mnóstwo odżywek, maseczek lub innych preparatów, które podreperują kondycję słabych i zniszczonych włosów. Warto również rozważyć profesjonalne zabiegi u fryzjera. Salon Fryzjerski Anna Wiśniewska oferuje liczne zabiegi pielęgnacyjne, np. profesjonalne maski do włosów, zabieg keratynowy, peeling skóry głowy, zabieg rekonstrukcji włosów.

Twój styl życia też jest ważny

To, jak traktujesz swój organizm, wpływa nie tylko na twoje zdrowie, ale również na stan włosów, skóry i paznokci. Wszelkie zaniedbania w postaci restrykcyjnych diet czy też niedosypiania, mogą odcisnąć swoje piętno na wyglądzie zewnętrznym oraz włosach. Na ich kondycję wpływają również niektóre choroby, np. anemia lub choroby tarczycy.

Opracowanie:
Grudziądz, Włodka 16B
tel. 884 369 751
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz