Materiał Partnera

Jak dbać o sprzęt gospodarstwa domowego?

Jak dbać o sprzęt gospodarstwa domowego?

Każdy sprzęt AGD warto konserwować, aby móc jak najdłużej cieszyć się jego funkcjonowaniem. Dużym problemem są brud i kamień. Działaniem prewencyjnym może być zainstalowanie stacji uzdatniania wody, ale nie w każdym domu można ją znaleźć i nie likwiduje ona problemów zupełnie. Czyszczenie sprzętów warto przeprowadzać regularnie, ponieważ im dłużej kamień osadza się na elementach, tym trudniej jest go potem usunąć.

Sprzęty znajdujące się w łazience

Wygody korzystania z urządzeń domowych nie docenia się, dopóki nie ulegną uszkodzeniu. Dopiero zepsuta pralka i przymusowa wizyta w serwisie AGD uświadamia domownikom, jak ważne jest dbanie o nią. Warto jednak rozpocząć konserwację, zanim będzie za późno. Często pranie beztrosko wrzucane jest do maszyny w dużej ilości. Nie bez przyczyny producenci podają zwykle 6 kg jako maksymalne obciążenie. Jego przekroczenie nie tylko prowadzi do większego zużycia wody czy środków piorących, ale może nawet skutkować uszkodzeniem bębna. W pralce powinno pozostać miejsce mniej więcej na szerokość ręki. Pozwoli to na skuteczne wirowanie. Aby w środku nie zbierał się osad i nie wydzielał nieprzyjemnego zapachu, warto użyć płynów lub proszków, które mają zapobiegać osadzaniu kamienia. Popularną metodą jest także użycie octu. Pralka powinna zostać włączona pusta, by detergenty skutecznie wyczyściły jej wnętrze.

Wyposażenie kuchni

Pracująca lodówka jest traktowana jako oczywistość. Domownicy doznają dużego szoku, jeśli pewnego dnia otworzą jej drzwi, a ze środka nie wydobędzie się chłód. Raz na jakiś czas należy umyć lodówkę wewnątrz i na zewnątrz, wyłączając ją przy tym. Bardzo istotne jest zadbanie przy tym o uszczelki. Warto przy okazji przyjrzeć się, czy ich struktura nie uległa zniekształceniu. Wszelkie nieszczelności to mniejsza skuteczność chłodzenia i większe zużycie prądu. Firma Damiana Mędrali oferuje usługi w zakresie wszelkich napraw sprzętu AGD.

Im więcej osób w mieszkaniu, tym trudniej zrezygnować z komfortu mycia naczyń w zmywarce. Oprócz czyszczenia filtra i dysz, konieczne jest także włączenie pustego urządzenia na program samooczyszczający. Wykorzystać można do tego specjalne detergenty lub sodę oczyszczoną. Najlepiej robić to kilka razy w roku. Warto przyjrzeć się całej zawartości zmywarki i elementy najbardziej zabrudzone wyczyścić ręcznie. Z dozą ostrożności należy potraktować przesuwne półki. Są one pokryte powłoką uniemożliwiającą korozję. Zdzierając ją, zmniejsza się ochronę tego elementu.

Oceń artykuł (1)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz