Materiał Partnera

Jak dbać o meble drewniane lakierowane?

Jak dbać o meble drewniane lakierowane?

Drewno jest surowcem solidnym, pięknym, przyjemnym w dotyku. Dodatkowo świetnie komponuje się z innymi materiałami, pasuje do wielu aranżacji. Dlatego, jeśli chcemy, by było dekoracją naszych mieszkań, starajmy się o nie dbać tak, jak na to zasługuje. W naszym artykule, do przeczytania którego zachęcamy, opiszemy jak zadbać oraz jak pielęgnować meble drewniane lakierowane.

Dlaczego drewno lakierowane?

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zabezpieczenie mebli jest lakier, który chroni je przed wodą i alkoholem. Lakier jest też stosunkowo najłatwiejszy w pielęgnacji. Gładka i wodoodporna powierzchnia pozwoli na użycie pełnej gamy środków czyszczących dostępnych w sklepach, bez obaw, że w jakikolwiek sposób ją uszkodzą. Rozróżniamy 3 rodzaje lakieru: lakier bezbarwny ( z różnym wykończeniem, takim jak mat, półmat, połysk satynowy oraz połysk) lakier koloryzujący transparentny (zmienia kolor mebli, zachowane zostają widoczne słoje na drewnie) lakier koloryzujący kryjący (zmienia kolor mebli, słoje na drewnie nie są widoczne). Te i inne polecane lakiery do drewna, które zapewnią łatwość czyszczenia możemy znaleźć w ofercie firmy Tukan. Produkcja emalii i lakierów, która posiada szeroki zakres lakierów do drewna.

Czyszczenie mebli drewnianych lakierowanych

Jednym z podstawowych procesów pielęgnacji mebli drewnianych lakierowanych jest ich wyczyszczenie. Przed podjęciem jakichkolwiek czynności konserwujących powierzchnię drewnianą należy ją oczywiście wyczyścić. Jeżeli chcesz dokładnie wyczyścić meble musisz również usunąć brud, który wniknął w rysy i zadrapania. Do takiego wyczyszczenia nie wystarczy zwykła ściereczka oraz płyn do naczyń. Do czyszczenia użyj miękkiej ściereczki z mikrofibry. Nałóż środek do czyszczenia na ściereczkę i nakładaj na drewno. Nie nakładaj produktów bezpośrednio na drewno. Rozpuszczony brud usuń czystą ściereczką.

Konserwacja mebli drewnianych lakierowanych

Kolejnym etapem jest konserwacja mebli przy użyciu specjalnych środków, które przeznaczone zostały do zabezpieczania mebli lakierowanych. Można je nabyć w marketach. Dobry produkt do konserwacji zamaskuje rysy powstałe na powierzchni lakierowanej podczas użytkowania Pamiętajmy, by wszystkie produkty do czyszczenia czy konserwacji nakładać na ściereczkę, a nie bezpośrednio na mebel. Konserwacja zabezpieczy drewno przed brudem, który nie będzie wnikał głęboko i łatwiej będzie meble wyczyścić. Tak samo jak przy czyszczeniu użyj miękkiej czystej ściereczki z mikrofibry.

Opracowanie:
Bochnia, Łany 6
tel. 14 611 25 78
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz