Materiał Partnera

Jak dbać o lakier samochodu, aby skutecznie zapobiegać jego korozji?

Jak dbać o lakier samochodu, aby skutecznie zapobiegać jego korozji?

Żeby właściwie zadbać o lakier samochodu, trzeba regularnie stosować odpowiednie kosmetyki. Systematyczne zabezpieczanie karoserii za pomocą wosków może wydłużyć zachowanie dobrego stanu lakieru nawet o kilkanaście lat! Również samo mycie auta powinno odbywać się według ściśle określonych zasad. Na co zwrócić uwagę wybierając myjnię samochodową?

Regularne mycie samochodu

Gromadzenie się błota oraz innych zanieczyszczeń na wierzchniej warstwie lakieru przyśpiesza jego korozje. Długo nieusuwane ptasie odchody oraz ślady po owadach mogą „wgryźć się” w lakier i spowodować jego nieodwracalne zmiany. Dobrze jest myć samochód raz na dwa tygodnie, zwłaszcza wtedy, kiedy przebyliśmy nim bardzo długie trasy. Po każdym czyszczeniu karoserii auto powinno wyschnąć, co jest niestety dość trudne w okresie jesienno-zimowym. Świeżo umyty samochód najlepiej na czas schnięcia wprowadzić do garażu.

Kosmetyki samochodowe

Szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji zewnętrznych części auta sprawia, że czasem trudno jest się zdecydować, który środek będzie najlepszy. Szampon samochodowy powinien dobrze czyścić, ale nie zawierać zbyt silnych substancji chemicznych, które w dużym stężeniu mogą odbarwić lakier. Należy niezwłocznie stosować się do instrukcji zawartych na opakowaniu, gdyż często znajdują się tam wskazówki dotyczące prawidłowego rozcieńczania detergentu. Dobrej jakości woski utrzymują się nawet miesiąc, mimo opadów atmosferycznych i cotygodniowego mycia samochodu.

Myjnie bezdotykowe – czy są bezpieczne dla lakieru?

Większość właścicieli samochodów wie, że myjnie automatyczne nie są zbyt dobre dla lakieru. Jak to wygląda w przypadku myjni bezdotykowych? Ich pojawienie się w Polsce wywołało lawinę zachwytu, gdyż są szybkie i przede wszystkim tanie. Jeśli decydujemy się na korzystanie z myjni, powinniśmy stosować się do dwóch zasad:

  1. Zrezygnować ze szczotek, które zwykle są wyeksploatowane i zanieczyszczone. Zamiast czyścić, tylko niepotrzebnie podrapią lakier.
  2. Ostrożnie dobierać odległość strumienia. Wysokie ciśnienie może uszkodzić uszczelki i osłabione części karoserii.

Mycie bezdotykowe mimo wszystko nie zastąpi ręcznej pielęgnacji, dlatego od czasu do czasu warto umyć samochód sposobem tradycyjnym.

Profesjonalne myjnie samochodowe

Zdecydowanie lepiej niż myjnie bezdotykowe prezentują się te, w których wykonywane są profesjonalne usługi z zakresu mycia samochodu, prania tapicerek oraz renowacji lakieru. Przykładem oferującym cały wachlarz usług może być firma Czysto24. Powierzając samochód w doświadczone ręce, mamy pewność, że odbierzemy go w dobrym stanie i zostanie odpowiednio zabezpieczony przed szkodliwym działaniem środowiska. Ponadto, firmy świadczące usługi mycia aut są wyposażone w fachowy sprzęt oraz wysokiej jakości kosmetyki samochodowe.

Opracowanie:
Warszawa, Stawki 2
tel. 501 012 178
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz