Materiał Partnera

Jak dbać o dłonie i stopy?

Jak dbać o dłonie i stopy?

Wypielęgnowane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Wiosną i latem warto także surowszym okiem spojrzeć na skórę naszych stóp i poświęcić im nieco uwagi, aby pięknie prezentowały się w modnych sandałach. Jakie zabiegi pielęgnacyjne wybrać, by cieszyć się miękką i gładką skórą oraz schludnie wyglądającymi paznokciami? Podpowiadamy!

Zadbane dłonie i paznokcie są niezwykle ważne, niezależnie od tego, czy pracujemy w wielkiej korporacji, małej firmie czy prowadzimy własną działalność gospodarczą. Dlatego bez względu na zajmowane stanowisko oraz porę roku, warto o nie dbać.

Troszcz się o dłonie i stopy w domu

Zabiegi w sprawdzonych salonach kosmetycznych są na wagę złota i potrafią doskonale zregenerować naskórek i upiększyć nasze dłonie. Jednak pamiętaj, że już w domu zaczyna się troska o zadbane dłonie i stopy. Przede wszystkim podczas mycia naczyń lub porządków zakładaj rękawice – dzięki nim uchronisz delikatną skórę przed działaniem silnych detergentów. Zawsze miej w torebce także dobry krem nawilżający do rąk – dzięki niemu unikniesz uczucia nieprzyjemnego ściągnięcia i przesuszenia skóry dłoni.

Profesjonalna pielęgnacja w salonie

Warto regularnie odwiedzać sprawdzony salon kosmetyczny, który specjalizuje się w zabiegach przeznaczonych dla skóry dłoni i stóp. Najlepsze gabinety oferują szeroki zakres usług – nie tylko klasyczny manicure i pedicure, ale także biologiczny (wykorzystuje tylko naturalne narzędzia takie jak patyczki drewniane i jest bardzo delikatny dla paznokci), japoński (polega na wcieraniu witaminowej pasy w płytkę paznokciową i naniesieniu na nią warstwy pudru) lub hybrydowy (wykorzystuje działanie lampy UV, dzięki czemu manicure jest wyjątkowo trwały). Podczas wizyty warto skorzystać także z zabiegów pielęgnacyjnych, które doskonale zregenerują nie tylko płytkę paznokcia, ale także skórę naszych dłoni i stóp. Tak bogatą ofertę ma cieszący się zaufaniem klientów Salon Ręce i Nogi w Krakowie.

Jak często odwiedzać salon?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeżeli skóra naszych dłoni jest w dobrym stanie i zdecydowałyśmy się na manicure hybrydowy, możemy umówić się na wizytę po trzech tygodniach, by zdjąć lakier oraz nałożyć nowy lub skorzystać z innej formy manicure.

Profesjonalny manicure i pedicure powoduje, że czujemy się lepiej i prezentujemy się bardziej atrakcyjnie. Warto regularnie odwiedzać zaufany salon, którego personel sprawi, że Twoje dłonie i stopy będą starannie wypielęgnowane, a paznokcie będą wyglądały elegancko. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz