Materiał Partnera

Jak często należy odwiedzać warsztat samochodowy?

Jak często należy odwiedzać warsztat samochodowy?

Niewątpliwie najwygodniejszym środkiem transportu jest nasze własne auto, dzięki któremu możemy szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście w komfortowych warunkach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup  własnego samochodu. Jak zadbać o pojazd, żeby służył nam przez wiele długich lat i zapewniał bezpieczeństwo podczas jazdy?

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnych przeglądach i wizytach u mechanika. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wszelkie usterki zostaną naprawione zanim spotka nas nieprzyjemna sytuacja na drodze. Kiedy koniecznie trzeba udać się do warsztatu i jak często należy odwiedzać serwis? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

Jak często oddawać auto do warsztatu?

Jeżeli na liczniku przekroczyłeś przebieg 15 tys. km, pora odwiedzić serwis samochodowy! Jeśli auto użytkujesz sporadycznie, przynajmniej raz w roku powinieneś udać się do warsztatu. Dlaczego? Z taką częstotliwością należy wymieniać olej silnikowy, który z czasem traci swoje właściwości. Trzeba także zadbać o płyn hamulcowy – specjaliści polecają jego wymianę raz na dwa lata lub po przejechaniu 60 tys. km. Warto zaznaczyć datę wizyty u mechanika w kalendarzu, ponieważ płyn hamulcowy wykorzystywany zbyt długo może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jeżeli producent samochodu nie wspomniał jak często należy wymieniać płyn chłodniczy oraz olej w skrzyni biegów oznacza to, że płynem powinieneś zająć się raz na 2-4 lata w zależności od tego, jak intensywnie eksploatujesz pojazd. Natomiast co 5 lat lub 100 tys. km trzeba udać się do serwisu po nowy olej. Wszelkie naprawy oraz przeglądy powinny odbywać się w sprawdzonym warsztacie, jak np. Mechanika Pojazdowa Tyczyński Adam w Pabianicach.

Serwis klimatyzacji samochodowej

Co najmniej raz w roku warto sprawdzić także klimatyzację. Mechanik powinien zająć się wymianą filtra kabinowego oraz ewentualnym odgrzybianiem. Czysta klimatyzacja jest niezwykle istotna z punktu widzenia komfortu jazdy, naszego zdrowia oraz samopoczucia wszystkich pasażerów. Korzystanie z zanieczyszczonej może prowadzić nawet do alergii.

Komputerowa diagnostyka

Komputerowa diagnostyka samochodowa to nowoczesne rozwiązanie, które ma szereg zalet. Ten innowacyjny sposób na zweryfikowanie stanu pojazdu pozwala znaleźć wszelkie problemy bez demontażu auta i bez użycia specjalistycznego sprzętu techniczno-pomiarowego. Dzięki temu cały proces przebiega znacznie szybciej i sprawniej, a przy tym jest niezwykle dokładny. Komputerową diagnostykę przeprowadzisz w zaufanej stacji obsługi pojazdów. Warto raz na kilka miesięcy wykonać gruntowny przegląd samochodu.

Opracowanie:
Pabianice, Leszczynowa 8
tel. 42 213 97 14
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz