Materiał Partnera

Jak często należy dokonać wymiany filtra paliwa?

Jak często należy dokonać wymiany filtra paliwa?

Eksploatacja samochodu wiąże się bezpośrednio ze zużyciem poszczególnych części samochodowych. Aby móc cieszyć się bezproblemową jazdą przez długi czas, warto dokonywać regularnych przeglądów i wymieniać poszczególne elementy w razie konieczności. Jednym z takich elementów, który najczęściej wymaga naszej uwagi, jest filtr paliwa. Jak często zatem powinno się go wymieniać, aby nie osłabiać pracy naszego samochodu?

Sprawdź wskazania producenta

Podstawową wytyczną powinna być dla nas informacja od producenta, zawartej w instrukcji obsługi pojazdu. Wszystko zależy od marki samochodu, który posiadamy. Niektórzy rekomendują wymianę filtrów po przejechaniu 20 000 km, a inni dopiero 120 000 km. Warto zatem to sprawdzić jak to wygląda w naszym przypadku, by uniknąć sytuacji, gdy będziemy musieli oddać uszkodzony samochód do warsztatu samochodowego na długi czas. Oszczędność bowiem w tym przypadku może mieć poważne skutki i doprowadzić nawet do zapowietrzenia układu paliwowego lub blokady wtryskiwaczy. Taka usterka kosztować nas będzie zdecydowanie więcej, niż sama jednorazowa wymiana filtra.Skonsultuj się z Twoim mechanikiem samochodowym

Jeśli jakaś informacja pozostaje dla nas jasna lub kupiliśmy pojazd z drugiej ręki i nie jesteśmy w posiadaniu instrukcji, warto zasięgnąć rady od naszego zaufanego mechanika samochodowego. Po przeprowadzeniu wnikliwego przeglądu i oszacowaniu stanu zużycia poszczególnych części będzie w stanie najtrafniej określić ich stan i tym samym częstotliwość, z jaką należy poddać je renowacji lub wymianie. Nie polegajmy na własnych przekonaniach i intuicji, jeśli nie mamy gruntowej wiedzy w danej dziedzinie. Chyba nie warto ryzykować, bo później będziemy zmuszeni płacić wysoką cenę. “Często przychodzą do nas klienci, którzy chcą wymienić filtry paliwa w swoich samochodzie dokładnie po przejechaniu 20 000 km. Jednak nie każdy pojazd tego wymaga po tak krótkim czasie. Z drugiej strony są też posiadacze silnika typu diesel. W tym przypadku z kolei warto o wymianę przed każdą zimą.”- mówi mechanik z warsztatu samochodowego Kaszlak.

Reasumując, eksploatacja pojazdu wiąże się ze zużyciem poszczególnych części samochodowych. Warto robić to regularnie, aby uniknąć niepotrzebnych awarii i uszkodzeń. Jednym z ważnych elementów, który wymaga szczególnej uwagi, jest filtr paliwa. Najlepiej przejrzeć instrukcję obsługi pojazdu i sprawdzić, jaka częstotliwość wymiany filtra jest rekomendowana. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, udajmy się do naszego zaufanego mechanika samochodowego. Po wnikliwym przeglądzie oszacuje stan poszczególnych części i poleci najlepsze rozwiązanie. 

Opracowanie:
Zmysłówka 120
tel. +48572445766
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz