Artykuł sponsorowany

Jak często należy czyścić przewody kominowe?

Jak często należy czyścić przewody kominowe?

Zgodnie z prawem co roku we wszystkich domach i mieszkaniach powinien odbyć się przegląd kominiarski. Ta ważna praktyka ma zapewnić wszystkim lokatorom bezpieczeństwo. Jak wygląda przegląd kominiarski i jak często należy czyścić przewody kominowe? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, znalazłeś się we właściwym miejscu.

Przeglądy konikarskie są niezwykle istotne, dlatego za niewpuszczenie kominiarza możemy otrzymać mandat. Pamiętajmy, że przegląd ma zagwarantować bezpieczeństwo nie tylko naszej rodzinie, ale także sąsiadom. Gdy komin nie jest czyszczony, szkodliwe związki nie są usuwane, a praca komina zostaje zaburzona. Brak prawidłowej wymiany powietrza może doprowadzić do opłakanej w skutkach tragedii.

Jak wygląda przegląd kominiarski?

Przegląd kominiarski ma na celu przeprowadzenie badań technicznych przewodów kominowych spalinowych, dymowych i wentylacyjnych. Kominiarz zwróci uwagę zarówno na szczelność kanałów, jak i ich drożność. Sprawdzi również miejsca wylotów komina. Jeśli fachowiec uzna, że komin nie działa tak, jak powinien, zdiagnozuje usterki, a następnie oczyści i udrożni przewody kominowe. Po wykonaniu wszystkich czynności kominiarz przygotowuje protokół, pod którym podpisuje się wykonawca i właściciel mieszkania lub domu. Kompleksowe usługi związane między innymi z przeglądami kominiarskimi, czyszczeniem przewodów kominowych i ich naprawą świadczy ceniona przez klientów firma Usługi Kominiarskie Leszek Bartosiewicz w Brwinowie, w województwie mazowieckim.

Czyszczenie przewodów kominowych

Kominy powinny być systematyczne czyszczone, aby były w pełni drożne. W kominach, w procesie spalania węgla, drewna i innych materiałów, powstaje mnóstwo sadzy i innych związków, które muszą być odprowadzane na zewnątrz. Lepka konsystencja pozostałości i wysoka temperatura panująca w kominie sprawia, że lotne związki osadzają się na przewodach kominowych. Konsekwencją takiego stanu może być zmniejszenie przepustowości komina i samozapłon. Pamiętajmy więc, żeby troszczyć się o regularne czyszczenie przewodów i powierzać to zadanie doświadczonym specjalistom, którzy świadczą usługi kominiarskie na najwyższym poziomie. Przewody wentylacyjne powinny być czyszczone przynajmniej raz w roku, natomiast spalinowe raz na sześć miesięcy. Najczęściej należy czyścić przewody dymowe – raz na trzy miesiące.

Czyszczenie kominów i ich konserwacja to zadanie dla profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i wiedzą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoich bliskich i pilnujmy regularnych przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz