Artykuł sponsorowany

Jacy pracownicy powinni posiadać mundury?

Jacy pracownicy powinni posiadać mundury?

Mundury w pierwszej kolejności kojarzą nam się z wojskiem, policją, strażą pożarną i strażą miejską. Mundury noszą także pracownicy służby celnej, straże bankowe, straż rybacka, czy służby więzienne. A czy są jakieś profesje, niezwiązane z instytucjami państwowymi, w których umundurowanie również wchodzi w grę? Jacy pracownicy powinni posiadać mundury i dlaczego? Przygotowaliśmy krótki artykuł na temat umundurowania. Nie tylko pracownicy służb mundurowych je noszą – wystarczy przypomnieć sobie, jak wygląda strój harcerza.

Mundury reprezentacyjne orkiestr i górników

Kiedy przyglądamy się występom orkiestr dętych w Polsce, nie trudno zauważyć, że wszyscy jej członkowie są ubrani podobnie, a ich stroje mają wiele charakterystycznych akcentów. Każda orkiestra wyróżnia się unikalnym strojem, który jest zgodny z tradycjami regionu, czy samego fachu, jak w przypadku orkiestr górniczych. Mundury muszą być nie tylko estetyczne, ale i praktyczne – mówi nam przedstawiciel Fabryki Umundurowania Braci Kłosowskich z Poznania. Mundur musi umożliwiać swobodę ruchów, a nie jest łatwo uszyć strój w taki sposób, by był on lekki i niezwykle wytrzymały jednocześnie. Dlatego niewiele firm trudni się szyciem mundurów.

Mundury dla grup rekonstrukcyjnych i do filmów

Mundury noszą także osoby, które zajmują się rekonstrukcjami historycznych bitew i wydarzeń, a także aktorzy w filmach. Gdyby osoby na planie były ubrane mało wiarygodnie, całe przedsięwzięcie byłoby na nic. Coraz bardziej zwracamy przecież uwagę na detale, a jakość telewizji się poprawia. Widać zdecydowaną różnicę między mundurem policjanta interwencyjnego z kinowego filmu, a „mundurem” policjanta z serialu paradokumentalnego. Prawdziwy mundur jest solidny, a kiepska podróbka to po prostu czarny strój (często połączony z niewłaściwym obuwiem) z doklejonym napisem „policja”.

Kapitan statku i pilot samolotu

Swoje mundury mają także kapitanowie statków i piloci samolotów. Te zawody cieszą się szczególnym szacunkiem, a prestiż naszych kapitanów i pilotów podkreślają piękne mundury. Osoba w mundurze wzbudza w nas nie tylko respekt, ale także budzi nasze zaufanie. Znacznie mniej bezpiecznie czulibyśmy się, wchodząc na pokład samolotu, gdyby przywitał nas na nim człowiek w przypadkowym T-shircie i dżinsach, prawda? - Na tym polega właśnie moc mundurów. Dobra fabryka umundurowania musi być firmą solidną i sprawdzoną, ponieważ w tworzonych przez zakład produktach nie ma miejsca na absolutnie żaden błąd.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz