Artykuł sponsorowany

Izolacje wodoszczelne. Czym jest iniekcja ciśnieniowa?

Izolacje wodoszczelne. Czym jest iniekcja ciśnieniowa?

Hydroizolacja pozioma jest bardzo ważna dla prawidłowego uszczelnienia domu. Niestety, starsze budynki bardzo często są pozbawione odpowiednich systemów izolacyjnych, bądź są one przestarzałe. Nie oznacza to jednak niemożliwości wykonania wtórnej hydroizolacji poziomej – jedną z metod jej wykonywania jest tak zwana iniekcja ciśnieniowa. Dowiedz się, na czym polega.

Firmy z branży hydroizolacji

Systemy hydroizolacyjne są bardzo ważne dla każdego typu budynku. Najczęściej z usług takich firm jak ATP Hydroizolacje Tomasz Przyborowski korzystają właściciele starych budynków, wymagających wdrożenia odpowiednich działań modernizacyjnych. Należy do nich wykonywanie iniekcji ciśnieniowych, izolacji powłokowych, izolacji bezpowłokowych, uszczelniania ścian szczelinowych, a także dylatacji. Warto pamiętać o tym, że hydroizolacja jest ważna ze względu na stan bezpieczeństwa budynku, wysokość opłat za ogrzewanie, estetykę czy wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu wilgoci. Zawilgocenia bardzo negatywnie oddziałują bowiem na zdrowie, mając duży wpływ na rozwój ciężkich chorób układu oddechowego. To między innymi dlatego stare budynki powinny mieć wykonaną iniekcję ciśnieniową, która stanowi wysokie jakościowo rozwiązanie i alternatywę dla hydroizolacji wymagających odkopywania fundamentów.

Metoda izolacji ciśnieniowej

Izolacja pozioma ciśnieniowa jest metodą zaliczaną do hydroizolacji, która ma na celu zablokowanie kapilarnego podciągania wilgoci w murze. Sama metoda polega na wykonaniu odpowiednio zaprojektowanego układu niewielkich odwiertów w murze i zamontowanie w nich iniektorów. To przez nie pod ciśnieniem wtłaczane są substancje uszczelniające, które stanowią żywice poliuretanowe lub epoksydowe. Warto wiedzieć, że wyspecjalizowane w zakładaniu hydroizolacji firmy zawsze wykorzystują chemię budowlaną od najlepszych rynkowych producentów.

Ocena stanu technicznego budynku

Najlepsze firmy zajmujące się wykonawstwem iniekcji ciśnieniowych i innych hydroizolacji zawsze dokonują wizji lokalnej, która pozwoli na ocenę stanu technicznego budynku. Umożliwia to późniejsze przygotowanie odpowiedniego projektu modernizacji. Ważnymi pomiarami wykonywanymi przez firmy z branży hydroizolacji są: określenie materiału muru, ocena wielowarstwowości muru, ocena jednorodności muru, ocena poziomu pęknięć i rys, ocena wytrzymałości struktury muru oraz jej statyczności cieplnej.

Zalety iniekcji ciśnieniowej

Iniekcja ciśnieniowa powinna być wykonywana we wszystkich budynkach. Szczególnie ważna jest ona w starszych budynkach, takich jak miejskie kamienice, czy bloki z wielkiej płyty. Metoda iniekcji ciśnieniowej posiada wiele zalet technologicznych, dzięki którym firmy w skuteczny sposób wykonują wysokiej jakości hydroizolację. Iniekcja bowiem charakteryzuje się bardzo dobrą penetracją struktury muru, nawet w przypadku ich całkowitego przesiąknięcia wilgocią, a także możliwością oceny stanu struktury muru (jego pęknięć, rys czy pustek). Olbrzymią zaletą iniekcji ciśnieniowej są również względy techniki wykonawstwa: pozwala ona na kontrolę ciśnienia w otworach, na wprowadzanie idealnej ilości preparatu, a także na szybką modernizację hydroizolacyjną danego budynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz