Artykuł sponsorowany

Izolacje natryskowe pianką PUR z firmą Dawida Cyganka

Izolacje natryskowe pianką PUR z firmą Dawida Cyganka

Pianka poliuretanowa nie bez powodu jest określana przyszłością branży ociepleń. Ze względu na unikalne właściwości, stosuje się ją do termoizolacji rozmaitych konstrukcji, w tym domów jednorodzinnych. Aplikowana systemem natryskowym przynosi inwestorom znacznie więcej korzyści, niż można przypuszczać, o czym najlepiej wiedzą specjaliści z firmy Nowoczesne Technologie Izolacji Dawida Cyganka.

Oblicza pianki poliuretanowej

Pianka PUR pod wieloma względami przewyższa tradycyjne materiały izolacyjne, czyli płyty styropianowe bądź wełnę mineralną. Chociaż i one mają swoje zalety, prace montażowe z ich udziałem wymagają użycia dodatkowych środków, co negatywnie przekłada się na szybki progres inwestycji. Ponadto pomiędzy prefabrykowanymi elementami nie trudno o rosnące z czasem szczeliny, które powodują straty cieplne. Tego typu problemów unikniemy, stawiając na izolacje natryskowe pianką poliuretanową, które w konkurencyjnej cenie oferuje firma Dawida Cyganka. Jak mówi przedstawiciel przedsiębiorstwa:

To jaki rodzaj pianki zostanie zaaplikowany z wykorzystaniem urządzeń wysokociśnieniowych, nigdy nie jest dziełem przypadku. Do izolacji fundamentów, ścian czy dachów hal produkcyjnych, garaży bądź budynków gospodarczych stosujemy piankę zamkniętokomórkową. Tworzy ona niezwykle szczelną barierę, przez którą nie przedostaje się ani powietrze, ani woda, dzięki czemu jest ona odporna na czynniki atmosferyczne. Jeśli chodzi o wnętrza obiektów mieszkalnych, lepiej sprawdzi się świetnie odprowadzająca wilgoć na zewnątrz  pianka otwartokomórkowa. Aplikujemy ją głównie w celu ocieplania poddaszy czy strychów, gdzie skutecznie eliminuje tzw. mostki termiczne, w żaden sposób nie obciążając konstrukcji.

Atuty ocieplania pianką PUR

Bez względu na miejsce aplikacji pianki, proces montażu przebiega sprawnie i szybko. Doświadczeni fachowcy z firmy Dawida Cyganka, używając tzw. reaktora, w ciągu jednego dnia są w stanie przeprowadzić roboty na powierzchni przekraczającej nawet 250 metrów kwadratowych. Osiągnięcie takich rezultatów nie byłoby możliwe, stosując inne materiały, w tym płyty styropianowe. Co jeszcze przemawia na korzyść pianki PUR?

Warto nadmienić, iż doskonale przylega do podłoża, a po nałożeniu znacznie zwiększa swą objętość, dzięki czemu przenika do każdej szczeliny. Z tego też powodu stanowi idealne rozwiązanie, jeśli zależy nam na ociepleniu trudnodostępnych przestrzeni. Powyższy surowiec izolacyjny jest ponadto w pełni bezpieczny dla zdrowia i środowiska, a poprzez swą strukturę tworzy skuteczną barierę akustyczną, redukując odgłosy zarówno generowane w obiekcie, jak i poza nim.

Pianka PUR wykazuje bez wątpienia szereg zalet, które przekładają się na wysoki komfort użytkowania budynku. Nie tylko zmniejsza koszty za ogrzewanie, ale też wyróżnia się odpornością na działanie grzybów, czy pleśni. Nie straszne jej skrajne temperatury, chemiczne opary lub działania insektów, zatem stanowi gwarancję trwałej i wydajnej izolacji. Aplikowana pod wysokim ciśnieniem na przegrodę dobrze współpracuje z większością materiałów konstrukcyjnych. Bez przeszkód możemy zatem ją stosować w stosunku do drewna, blachy, betonu czy płyt OSB

- tłumaczy ekspert z firmy Dawida Cyganka

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz