Artykuł sponsorowany

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową PUR

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową PUR

Współczesne budownictwo znajduje się coraz bliżej ekologii, a także oszczędzania pieniędzy i paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu. Szczególnie zwraca się uwagę na systemy izolacji budynków pozwalające zmniejszyć straty ciepła. Jednym z takich systemów jest izolowanie natryskowe pianką PUR.

Tania i szybka metoda natryskowa

Izolowanie pianką poliuretanową to proces, który przynosi wiele korzyści, ale przede wszystkim jest szybki i tani. W przeciwieństwie do innych metod ocieplania nie potrzeba inwestować w dodatkowe materiały, ani przeznaczać środków na zatrudnianie pracowników. W metodzie tej ważna jest duża oszczędność materiału, bowiem pianka natryskiwana na ściany lub inne izolowane powierzchnie produkowana jest bezpośrednio przed wykonaniem izolacji i tylko w takiej ilości, jaka jest potrzebna. W przeciwieństwie do innych materiałów stałych, płynna pianka nie generuje resztek powstałych w wyniku przycinania płyt. Substancja wytwarzana jest zazwyczaj przez urządzenie znajdujące się na samochodzie-wytwórni, wyposażonym w agregat prądotwórczy.

Izolowanie metodą natryskową pozwala też zaoszczędzić sporo czasu. W metodzie stosowanej między innymi przez firmę Izolacje Pluimers Sp. z o.o. nie potrzeba żmudnego nakładania warstwy kleju, docinania i formowania fragmentów materiału stałego, a proces natryskiwania może wykonać tylko jeden pracownik. Atutem jest tu również wysoka wydajność urządzenia, bowiem dziennie można pokryć nawet 300 m2 powierzchni. Pianka szybko twardnieje i nie wymaga wielu dni suszenia czy utrwalania kleju. Dodatkowym walorem jest pozytywny wpływ na konstrukcję domu, która staje się stabilniejsza i bardziej wytrzymała, a sama izolacja zachowuje parametry cieplne do 25 lat.

Zalety ocieplania pianką natryskową

Podstawową cechą ocieplania metodą natryskową jest wyjątkowa szczelność izolacji. Dzięki wdmuchiwaniu pod dużym ciśnieniem pianki poliuretanowej na powierzchnię ściany lub dachu materiał nie tylko ściśle przylega do powierzchni, ale również wnika we wszystkie szczeliny tworząc zwartą, nieprzepuszczalną powłokę. Pianka poliuretanowa po aplikacji błyskawicznie zwiększa objętość, dokładnie wypełniając wszystkie miejsca. Taka izolacja ma najniższy możliwy współczynnik przenikania ciepła, dystansując tym samym wszystkie inne materiały. Wysoki poziom przylepności dotyczy niemal wszystkich materiałów, dlatego metoda natryskowa jest uniwersalna i może być wykorzystywana zarówno do ocieplania budynków drewnianych, jak i betonowych. 

Cechą, która wyróżnia izolację termiczną metodą natryskową, jest też zwarta, pozbawiona łączeń powierzchnia, dzięki czemu nie ma mostków termicznych powodujących dodatkowe straty ciepła. Zalety posiada też sama pianka poliuretanowa, wyróżniająca się neutralną strukturą, całkowicie obojętną dla alergików, niepalnością, odpornością na czynniki biologiczne i wilgoć, a także na zmiany temperatur. Dzięki tym cechom warstwa izolacyjna zachowuje swoje niezmienne cechy przez cały rok. Pianka PUR jest ekologiczna nie tylko przez swoją strukturę, ale też z powodu ograniczania emisji tlenku węgla zazwyczaj generowanego przez spalany w kotłach c.o. węgiel lub inne paliwo. Mniejsze straty ciepła to mniejsze potrzeby ogrzewania, a więc i niższa emisja zanieczyszczeń.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz