Artykuł sponsorowany

Izolacja przeciwwilgociowa, jako ważny krok w budowie domu!

Izolacja przeciwwilgociowa, jako ważny krok w budowie domu!
Nikt nie lubi, gdy w domu pojawia się wilgoć. Walka z nią, gdy już ją zauważymy bywa trudna, kosztowna i czasochłonna. Jej obecność może nawet zaszkodzić naszemu zdrowiu! Prowadzi do namnażania pleśni i grzybów, które wywołują choroby i zaostrzają te, które domownicy już posiadają. Przez obecność wilgoci tracimy również ciepło! Dlatego właśnie izolacja przeciwwilgociowa to bardzo ważny krok w trakcie budowy domu, którego nie wolno nam pominąć i którym powinni zająć się specjaliści.

Firmy budowlane jak Rob-Bud, która oferuje między innymi budowę domów w stanie surowym zamkniętym i otwartym, stanie deweloperskim i pod klucz, są przygotowane na odpowiednie zamontowanie izolacji chroniących nasze domy przed wilgocią. Zgłaszając się do nas mają Państwo pewność, iż wykonamy usługę profesjonalnie i z indywidualnym podejściem do każdego projektu. Posiadamy odpowiednią wiedzę, materiały oraz sprzęt, aby zrealizować usługę szybko, ale i rzetelnie.



Izolacja przeciwwilgociowa- co to takiego?

W każdym domu powinno być sucho i ciepło. Fakt, ale aby osiągnąć ten zadowalający efekt należy brać pod uwagę różne czynniki. Między innymi miejsce, w którym budujemy dom, stan gruntów i poziom wód gruntowych. Izolacje przeciwwilgociowe wykonuje się w różnych miejscach budynku. Woda może dostać się przez szczeliny czy pęknięcia w fundamentach, ścianach fundamentowych, ścianach parteru czy przez niedokładny montaż elementów wykończenia. Zazwyczaj można wyróżnić izolację lekką (chronimy fundamenty przed wodą w domach powyżej poziomu wód gruntowych), średnią (domy na gruncie ilastym lub gliniastym, gdzie wilgoć utrzymuje się długo po deszczu) i ciężką (przy budowie domu na terenie z wysokim poziomem wód gruntowych). Zgłaszając się do Rob-Bud mają Państwo pewność, że dokonamy dokładnej analizy gruntów oraz materiałów, wykorzystywanych do izolacji również w przypadku Państwa domu.

Izolacja pozioma i pionowa

Dodatkowo ważnym elementem zabezpieczenia przed wilgocią jest izolacja pozioma fundamentów i ścian fundamentowych. Chroni ona powierzchnię fundamentów przed wodą i wilgocią. Powinna być dokładnie złączona z izolacją pionową, którą umieszcza się w poprzek ścian i ław fundamentowych, co chroni przed przedostaniem się wilgoci po ścianach do dalszych części domów. Do wykonania izolacji wykorzystuje się bardzo trwałe materiały jak: masę bitumiczną, zaprawę wodoszczelną, papę, folię kubełkową. Do prac izolacyjnych można wykorzystać folie zgrzewalne lub samoprzylepne. Są to materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie warunków atmosferycznych, bardzo łatwe w montażu. Najlepiej, gdy proces montażu izolacji przeciwwilgociowej zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanych specjalistów. Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminu na wykonanie usługi!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz