Artykuł sponsorowany

Izolacja Pluimers - Profesjonalne ocieplenie poddasza pianą PUR

Izolacja Pluimers - Profesjonalne ocieplenie poddasza pianą PUR

Budując dom, kluczową sprawą na etapie wykończeniowym jest odpowiednie wyizolowanie poddasza. Zarówno w przypadku poddasza użytkowego, jak i nieużytkowego warto zastanowić się nad ich użyciem piany PUR z firmy Izolacje Pluimers. Izolacje te nie są stosowane w sposób przypadkowy. Istnieją spore różnice czy to w parametrach czy też w oczekiwaniach inwestorów wobec pian. Zobacz, jak zwiększyć komfort mieszkania i oszczędzać energię z pianą PUR?

Jaka piana PUR otwarto - czy zamknięto-komórkowa?

Wybór odpowiedniego ocieplenia poddasza zależy od kilku czynników. Wielokrotnie inwestorzy sugerują się materiałami i parametrami wynikającymi z projektu. Firma Izolacje Pluimers z Kutna mająca ponad 25-letnie doświadczenie w ocieplaniu budynków posiada niezbędną praktykę i doświadczenie w wykonywaniu izolacji natryskowych poliuretanem. Jak podpowiada nam ekspert z firmy Izolacje Pluimers:

Do wykonania ocieplenia dachu możemy użyć zarówno piany otwarto-komórkowej, jak i piany zamknięto-komórkowej. Zawsze ten wybór jest uzależniony od kilku elementów składowych - przede wszystkim jednak od konstrukcji dachu lub powierzchni izolowanej.

Piana PUR otwarto-komórkowa ma strukturę „gąbki” wysoce paroprzepuszczalnej o parametrach termicznych na poziomie Ld=0,037, czyli zbliżonych do średniej półki np. wełny np. (Ld od 0,030 do 0,045). Natomiast Piana PUR zamknięto-komórkowa jest sztywną, twardą pianą o parametrach termicznych deklarowanych Ld=0,023 i jest znacznie lepszym izolatorem, którego można zastosować w mniejszej warstwie, otrzymując pożądany efekt.

Jakie grubości pian powinno się wykonać w nowoczesnym domu jako ocieplenie poddasza?

Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia, które w firmie Izolacje Pluimers projektanci uzależniają od istniejących 3. grup budynków. Pierwsza grupa to domy budowane w standardzie podstawowym (spełniającym bieżące normy), w którym poddasze można ocieplić na dwa sposoby. A mianowicie pianą otwarto-komórkową Ld=0,037 poddasza (23-27 cm) oraz pianą zamknięto-komórkową Ld=0,023 poddasza (14-16 cm). W drugiej grupie są tzw. domy energooszczędne. W tym przypadku poddasze ocieplić można albo pianą otwarto-komórkową Ld=0,037 poddasza (30-35 cm), albo pianą zamknięto-komórkową Ld=0,023 poddasza (17-20 cm). Do ostatniej grupy zalicza się domy pasywne. Tu poddasze, ze względu na surowe wymogi techniczne ociepla się najgrubszą warstwą piany otwarto-komórkową Ld=0,037 poddasza (35-45 cm) lub stosuje się ocieplenie pianą zamknięto-komórkową Ld=0,023 poddasza (20-25 cm).

Jeśli planuje się ocieplenie poddasza pianą PUR, to jak przygotować konstrukcję dachu?

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem usunięcia mostków termicznych przy dachu będzie zastosowanie membrany, łat, dachówki i piany. Nie jest to jednak jedyne możliwe rozwiązanie. Dach może mieć również pełne deskowanie i papę. W większości przypadków zaleca się aplikację piany PUR nie bezpośrednio na deski, czy membranę, lecz na specjalistyczną siatkę. W firmie Izolacje Pluimers siatka sprawdza się przy ociepleniach od 20 lat. Zabieg ten sprawia, że izolacja nie styka się bezpośrednio z powierzchnią dachu. Wpływa również na redukcję skurczu i zmniejszenie ryzyka jej pękania.

Wykonanie ocieplenia poddasza pianą PUR zajmuje średnio 1-2 dni w zależności od ilości m2 powierzchni roboczej i trudności konstrukcji dachu. Zlecając usługę ocieplania poddasza pianą PUR, należy dopilnować, aby wcześniej wykonać pomiary wilgotności więźby. Musi być ona poniżej 15%. Im mniejsza wilgotność, tym lepiej! W przeciwnym razie należy wstrzymać prace dociepleniowe do czasu osiągnięcia więźby odpowiedniego poziomu wilgotności. Zazwyczaj od skończenia wykonywania tynków i wylewek potrzeba jest około 4-6 tygodni (w zależności od warunków pogodowych) na uzyskanie odpowiedniej wilgotności krokwi. Ocieplanie poddasza pianą PUR bez wcześniejszych pomiarów jest błędem technicznym. Zlecając prace profesjonalnej firmie, można liczyć nie tylko na przeprowadzenie prac zgodnie ze sztuką budowlaną i wymogami prawnymi, ale również wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do aplikacji piany PUR jak specjalistyczne ciężarówki wyposażone we własne agregaty prądotwórcze, które wykorzystują odpowiednie parametry natężenia prądu do wykonania odpowiedniej struktury piany. Porządna firma pracująca w branży ociepleń będzie samowystarczalna pod każdym względem, również, jeśli chodzi o zapewnienie energii elektrycznej.

  • Ocieplanie pianką

    Ocieplanie pianką

  • Pianka poliuretanowa ocieplanie

    Pianka poliuretanowa ocieplanie

  • Pianka izolacyjna ocieplanie

    Pianka izolacyjna ocieplanie

Opracowanie:
Kutno, Wojska Polskiego 10A
tel. 795 588 944
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży

Polecane produkty