Materiał Partnera

Istota zastosowania środków smarnych w przemyśle

Istota zastosowania środków smarnych w przemyśle

Środki smarne stosowane w przemyśle mają ogromną liczbę funkcji. Pierwszą, która się nasuwa, jest oczywiście samo smarowanie, ograniczające tarcie komponentów w ruchu i pozwalające na ich bezawaryjne, sprawne działanie. Środki smarne działają jednak także w sposób chłodzący, ochronny, przewodzący ciepło. Wiele z nich charakteryzuje się nawet właściwościami myjącymi czy zdolnością  do dyspersji zanieczyszczeń. Różnią się między sobą także zakresami temperatur, w jakich mogą działać, filtrowalnością, trwałością chemiczną i występowaniem zdolności do mieszania się z płynami. Wszystkie te kwestie są niezwykle istotne i determinują zastosowanie danego środka smarnego.

Dlaczego środki smarne są tak ważne dla przemysłu?

Sprawność maszyn to kwestia kluczowa dla odpowiedniego przeprowadzenia każdego procesu produkcyjnego. Przekłada się ona bezpośrednio na to, jak ów proces rozkłada się w czasie oraz jaki jest jego koszt, a cechy te mają przełożenie na wydajność i jakość produkcji. Patrząc na tę istotną kwestię z tej perspektywy, szybko dojdziemy do wniosku, że wymiana środków smarnych oraz korzystanie z najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie są kluczowe dla powodzenia każdego przemysłu. Producenci olejów prześcigają się w proponowaniu coraz to lepszych rozwiązań, ale istotne jest także, by znaleźć ich renomowanego dystrybutora – takiego jak krakowska firma Rota. Zaopatrując się w wysokiej jakości środki smarne możemy zagwarantować doskonałą sprawność maszynom, nad którymi trzymamy pieczę – wpływając tym samym na całą działalność przedsiębiorstwa.

Nowoczesne środki smarne – wydajność i ekologia

Wielu z nas nadal nie ma przekonania do stosowania nowych środków smarnych lub częstej wymiany olejów w maszynach. Jest to zrozumiałe – wychodzimy z założenia, że jeżeli dany schemat produkcyjny działa bez większych zarzutów, nie musimy koniecznie go modyfikować. Powoli jednak podejście do tej kwestii zmienia się, zastępowane przez innowacyjność, wymuszającą ciągłe kwestionowanie zastałego stanu – także w przemyśle. Kwestionowanie to w przypadku środków smarnych polega na ich analizie i badaniu, a także zapoznawaniu się z nowoczesnymi rozwiązaniami oferowanymi przez producentów olejów. Pozwala to na ocenę zysków związanych z ich wykorzystaniem – czy raczej strat wynikających z pozostawania przy starych rozwiązaniach, których zwykle nie warto się trzymać, zresztą nie tylko pod względem ekonomicznym, bowiem nowoczesne środki smarne są także dużo bezpieczniejsze dla naszej planety i stanowią ekologiczną alternatywę dla olejów, które stosowaliśmy dotychczas.

Opracowanie:
Kraków, Komuny Paryskiej 54 lok. 46
tel. 505 105 131
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz