Materiał Partnera

Inteligentny dom – proekologiczność, energooszczędność i bezpieczeństwo!

Inteligentny dom – proekologiczność, energooszczędność i bezpieczeństwo!

Idee budownictwa pasywnego, którego podstawą są rozwiązania proekologiczne, energooszczędne, a także bezpieczne dla użytkowania człowieka, są dzisiaj bardzo popularne. Niesamowicie opłacalne finansowo, energetycznie, a także ekologicznie, są także wdrożenia automatyki budynkowej, która może, ale nie musi być związana z domami pasywnymi. Obecnie dla obiektów publicznych oraz przemysłowych dedykowane są tzw. systemy BMS. Dla właścicieli domów jednorodzinnych, a także mieszkań – również tych w starszych budowlach – oferowane jest zaś rozwiązanie potocznie określane SmartDomem!

Zarządzaj każdym elementem swojego domu!

Systemy inteligentnego domu są budowane w taki sposób, aby posiadały dwa ważne podsystemy. Pierwszym z nich jest ten związany z zasilaniem i sterowaniem urządzeniami, a drugi „pomocniczy” dotyczy monitoringu wykorzystania instalacji i  urządzeń domowych wraz z optymalizacją ich wykorzystania, w celu zapewnienia „oszczędności” przy zachowaniu odpowiedniego „komfortu”. Mowa o ogrzewaniu, nagłośnieniu, o sprzętach audio-video, roletach zewnętrznych, o bramach i furtkach, o oświetleniu wewnętrznym i zewnętrznym, a także o pożądanym przez wielu właścicieli domów systemie pogodowym, który pozwala na zarządzanie energią, w taki sposób, aby harmonizowała się ona z aktualnie panującymi warunkami atmosferycznymi!

Pamiętaj! Zaawansowany system SmartDom, to także możliwość zarządzania system klimatyzacji, wentylacji, pompami wodnymi, kolektorami słonecznymi, instalacjami pomiarowymi, bateriami kompensującymi moc bierną poprzez ich „integrację” z głównym systemem zarządzającym. Inteligentne instalacje, ogranicza jedynie wyobraźnia inwestora i to w jakie zadania ma spełniać jego dom.

Zmniejsz zużycie energii i zoptymalizuj koszty!

Zarządzanie elementami domu to rozwiązanie niezwykle komfortowe zwłaszcza, iż SmartDom umożliwia sterowanie domem z każdego miejsca na ziemi, gdzie mamy dostęp do internetu, poprzez smartfon, tablet czy laptopa. Istotne jest także bezpieczeństwo, zarówno antywłamaniowe, jaki i przeciwpożarowe, czy przeciw zalaniu mieszkania. Najlepsze systemy posiadają bowiem funkcje monitorowania poprawności działania np. kotłów, czy centralnego ogrzewania, wskazując usterki. Jest to ważne między innymi dla całego systemu grzewczego, wraz z rekuperatorami odzysku ciepła. To właśnie ich prawidłowe funkcjonowanie jest istotne przy chęci osiągnięcia dużych optymalizacji finansowych. Podobnie jest z użytkowaniem sprzętów AGD i RTV, instalacji nawadniających ogrody, czy też z oświetleniem. System SmartDom, pozwala na takie skonfigurowanie ustawień, aby wykorzystywać energię tylko w niezbędnym do tego stopniu. Pamiętaj bowiem o tym, iż ubytki energetyczne to również dodatkowe i niepotrzebne obciążenie naszego portfela. Każdy zatem kto zastanawia się, ile można zaoszczędzić ze SmartDomem, powinien wiedzieć, że ogólne koszty eksploatacyjne mogą obniżone zostać nawet o 1/3 w skali roku! Zwrot inwestycji jest zatem błyskawiczny… Ważny jest jednak jeden warunek: współpraca z dobrą firmą wdrożeniową, która spersonalizuje dane rozwiązanie dla swojego klienta. Tu warto podkreślić zaangażowanie, innowacyjność i kreatywne rozwiązania firmy ECPLUS! Z jej pełną ofertą zapoznasz się na szeroko opisanej stronie www…

Opracowanie:
Lewin Brzeski, Matejki 3-5 lok. 10
tel. 724 998 742
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz