Artykuł sponsorowany

Inteligentne domy – bezpieczna przystań w chaotycznym świecie

Inteligentne domy – bezpieczna przystań w chaotycznym świecie

Nowoczesne technologie na dobre rozgościły się w naszej codzienności – lodówki zamawiające zakupy czy pralki same wstawiające pranie już dawno opuściły karty powieści sci-fi. Dlatego pojawienie się systemów umożliwiających pełną automatykę domową było kwestią czasu. Inteligentne domy to komfort i bezpieczeństwo w wydaniu na XXI wiek. Podpowiadamy, jak to wszystko działa i dlaczego warto zainwestować w nowoczesne technologie.

Co to jest inteligentny dom?

Mianem inteligentnego domu nazwać można budynek mieszkalny, który wyposażony jest w złożony system czujników i detektorów, które mogą wpływać na wszelkie instalacje znajdujące się w domu. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zarządzać np. ogrzewaniem czy oświetleniem za pomocą aplikacji lub sterowników głosowych. Inteligentny dom może:

  • optymalne dostosować temperaturę w pomieszczeniach do preferencji mieszkańców oraz warunków atmosferycznych na zewnątrz,
  • odsłaniać i zasłaniać rolety okienne o ustalonych godzinach, tak aby słońce budziło mieszkańców,
  • gasić  światła w nieużywanych pomieszczeniach.

Jest to oczywiście tylko ułamek z dostępnych opcji. System sterujący inteligentnym domem to tak naprawdę kompleksowy ekosystem urządzeń pozwalających dostosować funkcję wszystkich pomieszczeń do potrzeb mieszkańców.

Inteligentny dom a bezpieczeństwo

Dom wyposażony w systemy zmieniającego w „inteligentny” wpływają nie tylko na komfort użytkowania, ale i na bezpieczeństwo, w każdym jego rozumieniu. Dzięki zamontowanemu systemowi możemy sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z naszym mieszkaniem z każdego miejsca na Ziemi – wystarczy dostęp do Internetu. Nigdy więcej natrętna myśl „czy aby na pewno zamknąłem drzwi” nie zmusi do powrotu do domu ryzykując spóźnienie do pracy. Opcja zdalnego sterowania przyda się również kiedy wyjedziemy na dłuższy urlop, wtedy można zdalnie skontrolować urządzenia czy instalacje oraz włączyć od czasu do czasu światła, co zniechęci potencjalnych włamywaczy.

Inteligentny dom wyposażony jest również w czujniki dymu, dwutlenku węgla oraz powodziowe, dzięki czemu w porę ostrzega w przypadku ryzyka wstąpienia pożaru, czy też zalania mieszkania. Pozwala to na szybką reakcję, by uchronić się przed wysokimi kosztami usuwania skutków usterki.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – monitoring i wideodomofony

Inteligentny dom pełni również funkcję strażnika, który stale czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców, jak i dobytku. Monitoring działa przez 24 h na dobę, a wszelkie niepokojące sygnały pochodzące z czujek ruchowych oraz kamer zostają automatycznie przekierowane w formie powiadomień na smartfonie. Z kolei wideo-domofon pokaże, kto ma nas zamiar odwiedzić dzięki podglądowi na żywo – jednym guzikiem wpuścisz gości... lub nie.

Jak widać inteligentny dom to nie fanaberia, a coraz popularniejszy sposób na zabezpieczanie dobytku przed czynnikami losowymi jak włamywacze czy pożar. Nowoczesne systemy zabezpieczeń mienia wymagają pomocy fachowców, jak HPC System. Firma działa od ponad 20 lat na polskim rynku i oferuje m.in.:

  • instalacje systemów alarmowych,
  • instalacja monitoringu,
  • kamery przemysłowe,
  • tworzenie inteligentnych domów.

HPC System to ludzie pełni pasji, którzy stale się rozwijają, aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością i dlatego właśnie zajmują się automatyką domową. Firma ta dostarcza nowoczesne i wydajne rozwiązania tworzące inteligentny dom marki Fibaro

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz