Materiał Partnera

Inteligentna telewizja przemysłowa w kontroli procesów produkcyjnych

Inteligentna telewizja przemysłowa w kontroli procesów produkcyjnych

Automatyka przemysłowa jest to szereg urządzeń, które pozwalają na szeroki zakres kontrolowania produkcji w celu jej przyspieszenia i uefektywnienia. Dane zbierane przez różnego rodzaju sprzęt pozwalają na dokładne monitorowanie procesu, tak aby uniknąć również ew. awarii i jak najszybciej ją wyeliminować. Uzupełnieniem tych urządzeń jest z pewnością inteligentna telewizja przemysłowa.

Funkcje przemysłowych systemów wizyjnych

Kamery wchodzące w skład systemów wizyjnych mają umiejętność rozpoznawania kolorów, kształtów i innych parametrów obiektu, ale także odczytywania tekstu. Systemy wizyjne pomagają budować rozbudowane bazy danych, poprzez obrazy, które utrwalają i przesyłają do systemów komputerowych, co pozwala znacznie usprawnić procesy produkcyjne, podkreślają projektanci i inżynierowie z firmy Baumer. Dlatego poprzez nieustający proces gromadzenia i przesyłania danych mogą one także spełniać dodatkową funkcję alarmującą. 

Możliwość dopasowania do linii produkcyjnej

Kamery są konfigurowane z poziomu komputera. System z nich zbudowany ma charakter modułowy, co umożliwia jego rozbudowę. Można też je odpowiednio dopasować do potrzeb linii produkcyjnej. Kamery są wielofunkcyjne, każda z nich pozwala na zbieranie informacji o kilku parametrach. Charakteryzują się one dużą rozdzielczością i czułością, co pozwala np. prowadzić kontrolę przyklejanych na taśmie etykiet.

Działanie czujników kamer przemysłowych działa w oparciu o wbudowane oświetlenie. W połączeniu z odpowiednimi szybami dają światło o różnych kolorach, które wspiera rozpoznawanie poszczególnych parametrów. Dobierając czujniki, należy wziąć pod uwagę szybkość przetwarzania obrazu wymaganą dla danej linii produkcyjnej.

Zastosowanie systemów wizyjnych


Systemy wizyjne są wykorzystywane w tych gałęziach przemysłu, gdzie opakowania są narażone na zniszczenia oraz pęknięcia. Czujniki są wykorzystywane często w przemyśle spożywczym, kosmetologicznym oraz farmaceutycznym, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest kontrolowanie np. poziomu cieczy. Dzięki nim odbywa się także pełne zliczanie produktów. Dane zbierane przez te urządzenia pozwalają także na budowanie strategii produkcyjnej i aktualizacji całego systemu automatyzującego produkcję.

Opracowanie:
Łódź, Wydawnicza 1/3
tel. 22 832 15 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz