Integracja finansowa. Rozwiązania problemu dostępu ubogich do usług finansowych

Integracja finansowa. Rozwiązania problemu dostępu ubogich do usług finansowych

Jury międzynarodowego konkursu, zorganizowanego przez „Wall Street Journal” wskazało zwycięzców. Inicjatyw miała na celu zaprezentowanie rozwiązań problemu słabego dostępu ubogich do usług finansowych, czyli wskazania dróg dla integracji finansowej.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Financial Inclusion Challenge

Znane na całym świecie czasopismo finansowe „Wall Street Journal” zaprosiło firmy z całego świata do udziału w konkursie o tematyce integracji finansowej – Financial Inclusion Challenge. Konkurs miał na celu zaprezentowanie rozwiązań problemu słabego dostępu ubogich do usług finansowych. Jury Wall Street Journal uznało, że firma partnerska przedsiębiorstwa Taisys (Taisys Technology), F-road (Shanghai F-road Commercial Services) ma znaczący wpływ na integrację finansową w regionie Azji Pacyficznej.

Wspominana firma rozszerza zasięg bankowości mobilnej nawet do najdalszych obszarów wiejskich Chin dzięki technologii powłok na karty SIM. Firma zdobyła pierwsze miejsce w kategorii technologicznej konkursu. Koncentracja firmy F-road na dalekich obszarach wiejskich rozwiązuje często pomijaną kwestię integracji finansowej, czyli dostarczanie usług finansowych obszarom o mniejszym zaludnieniu, poważnie oddalonym od centrów miejskich – skomentował juror konkursu Michael Schlein.

Relacje te potwierdzają też wypowiedzi użytkowników, jak cytowanego syczuańskiego rolnika Wu Yulong korzystającego z usług firmy F-road za pośrednictwem lokalnego banku, a mówił on: Mogę przesyłać pieniądze, płacić rachunki, a co najważniejsze, mogę z łatwością przedłużyć terminy spłat pożyczki na zakup nawozów. Przeprowadzam też transakcje dla pozostałych mieszkańców wsi.

Znaczenie technologii

W tak rozległym kraju jak Chiny najbliższe banki często znajdują się w dużych odległościach. Z tego względu kluczową kwestią integracji finansowej jest zmniejszenie przez placówki odległości klientów do proponowanych usług. Proste do zrozumienia i łatwe w obsłudze rozwiązanie laureatów konkursu jest obecnie stosowane przez ponad 15 milionów użytkowników należących do 1 300 banków w 27 z 31 prowincji Chin, a wysokość codziennych transakcji przekracza 5 mld. RMB.

Opatentowana technologia przedsiębiorstwa Taisys wykorzystuje kanał SMS w telefonach użytkowników, dzięki temu rozwiązując problem słabego sygnału w większości obszarów wiejskich. Rozwiązanie jest dokładnie zabezpieczonym urządzeniem, które przechowuje klucze kryptograficzne, algorytmy i dane procesowe, tym samym zapewniając instytucjom finansowym możliwość dostarczania klientom bezpiecznych rozwiązań bankowości mobilnej.

Uważamy, że potencjał rozwiązania ma zastosowanie nie tylko w Chinach, istnieje dużo możliwości w innych krajach o dużych obszarach wiejskich – powiedział dyrektor lokalny firmy International Finance Corporation, Simon Andrew. Firmy F-road i Taisys mają ambitną wizję powszechnego dostępu do usług finansowych, a wygrana w konkursie Financial Inclusion Challenge udowadnia, że wizja ta już zaczęła przynosić zmiany potrzebującym.

Tekst cytowany za: Taisys Technology / Centrum Prasowe PAP.

Opracowanie:
Anna
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także