Artykuł sponsorowany

INSTALACJE SANITARNE inż. Michał Pluta| Jak działają powietrzne pompy ciepła?

INSTALACJE SANITARNE inż. Michał Pluta| Jak działają powietrzne pompy ciepła?

Do najbardziej efektywnych, energooszczędnych i przy tym proekologicznych urządzeń grzewczych stosowanych w domach jednorodzinnych zalicza się pompy ciepła. Dzieli się je na te wodne, gruntowe oraz powietrzne, a w Polsce najczęściej stosowane są trzecie z wymienionych. Ich sprawność znacznie przewyższa wyniki pieców piątej klasy czy gazowych kotłów kondensacyjnych, co sprawia, że obecnie inwestorzy prywatni chętnie na nie stawiają. Jakie korzyści przynoszą im pompy ciepła, jak one działają i na czym polega ich montaż oferowany przez takie firmy jak INSTALACJE SANITARNE inż. Michał Pluta z Odolanowa.

Jak działają powietrzne pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które można zakupić zarówno w wersji jednofunkcyjnej, jak i dwufunkcyjnej. Mogą one zatem zasilać nie tylko centralne ogrzewanie budynku, ale także instalację ciepłej wody użytkowej. Ich budowa jest bardzo prosta – powietrzne pompy ciepła składają się na zewnętrzne agregaty w formie monobloków oraz na jednostki wewnętrzne o kompaktowej budowie. Sercem każdego systemu są zaś sprężarki, które w uproszczeniu odpowiadają za przekształcanie energii pobranej z powietrza na ciepło w budynku. Firma INSTALACJE SANITARNE inż. Michał Pluta swoim klientom rekomenduje głównie zakup pomp wyposażonych w kompresory inwerterowe o modulowanej mocy grzewczej. Jak one działają?

Powietrzne pompy ciepła ze sprężarkami typu inwerter pracują całą dobę, automatycznie zwiększając lub obniżając do minimum swoje obroty. Unikają one zatem zjawiska piku prądu rozruchowego, co wpływa znacznie na ich niskie zużycie energii elektrycznej. Jeśli chodzi zaś o produkcję ciepła, polega ona na odzysku energii z powietrza między innymi dzięki sprężarkom. Wysokiej klasy pompy, które poleca wybrać firma INSTALACJE SANITARNE inżyniera Michała Pluty, nawet w 75% korzystają z naturalnych źródeł odnawialnych przy 25-procentowym wykorzystaniu prądu. Mowa zatem o urządzeniach grzewczych w klasie energetycznej A+++, które dostać można na przykład od producentów Viessmann, Vaillant, Saunier Duval oraz Ariston.

Dlaczego warto postawić na powietrzną pompę ciepła?

Firma INSTALACJE SANITARNE z Odolanowa poleca wybór właśnie powietrznych pomp ciepła szczególnie inwestorom, którzy budują swoje domy jednorodzinne bądź je gruntownie remontują. Do Korzyści, które przynoszą bowiem takie urządzenia grzewcze, są spore, a zaliczyć można do nich:

  • oszczędność rachunków za ogrzewanie,

  • wysoką klasę energooszczędności, czyli niskie zużycie prądu,

  • możliwość zautomatyzowania i podpięcia pod system inteligentnego domu,

  • możliwość zsynchronizowania z pracą ogrzewania podłogowego czy nawet z fotowoltaiką,

  • dostosowywanie pracy do tzw. funkcji pogodowej,

  • brak konieczności budowy kotłowni,

  • wysokie bezpieczeństwo pracy,

  • brak hałasu,

  • brak emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Na czym polega montaż powietrznej pompy ciepła?

Montaż powietrznej pompy ciepła wymaga przygotowania charakterystyki energetycznej budynku wraz z określeniem jego warunków technicznych oraz przyłączeniowych. Na podstawie zebranych danych dobiera się odpowiedni monoblok zewnętrzny oraz jednostkę wewnętrzną, których parametry muszą odpowiadać metrażowi domu oraz jego kubaturze. Kolejne etapy pracy to projekt instalacji oraz montaż wszystkich elementów systemu. W jego ramach wykonywane jest podpięcie urządzeń pod sieć elektryczną oraz sanitarną. Stanowią je instalacje ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Istotny jest też pierwszy rozruch, testy oraz kalibracja.

Montaż powietrznych pomp ciepła warto powierzyć zaś w ręce specjalistów z firmy INSTALACJE SANITARNE inż. Michał Pluta, ponieważ posiada one autoryzacje takich marek jak Viessmann, Vaillant, Saunier Duval oraz Ariston. Liczyć można nie tylko na wdrożenie urządzenia grzewczego w domu, ale również na jego późniejszy serwis: konserwację, przeglądy oraz ewentualne naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz