Instalacje niskoprądowe – praktyczne informacje. Jerzy Kaczmarek Zakład Usług Elektrycznych
Instalacje niskoprądowe z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność. Pod tą nazwą kryją się małe urządzenia elektroniczne, które są integralną częścią systemów pozwalających kontrolować dany budynek i jego otoczenie. Najpopularniejsze z nich to np. systemy bezpieczeństwa. Poza prywatną sferą można je spotkać w budynkach przemysłowych, publicznych i miejscach pracy – np. w biurowcach. Montażem systemów alarmowych, telewizji przemysłowej i sieci strukturalnych zajmuje się Jerzy Kaczmarek Zakład Usług Elektrycznych.
Instalacje niskoprądowe – co to jest?
Instalacje niskoprądowe to tego rodzaju instalacje, których praca wymaga napięcia na poziomie do 1 kV prądu zmiennego lub 1,5 kV prądu stałego. Stosowane są w celu dostarczenia prądu poprzez sieć rozdzielczą prosto do ich elektrycznych odbiorników. Często tworzą jednolity system, który ma wzmocnić cel instalacji. Najczęściej jest to bezpieczeństwo, ale coraz częściej także tak zwany inteligentny dom. Nowe zastosowanie instalacji niskoprądowych to inteligentne instalacje elektryczne, które mają przede wszystkim uczynić codziennie życie łatwiejszym, a zarządzanie domem bardziej efektywnym i możliwym nawet podczas nieobecności domownika w domu.
Instalacje niskoprądowe – rodzaje
Specjalista z Zakładu Usług Elektrycznych podpowiada, że rodzajów instalacji niskoprądowych jest mnóstwo, ale do najpopularniejszych z nich zalicza się:
alarmy i instalacje alarmowe – zakładanie systemów alarmowych ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochronę przed włamaniem i kradzieżą,
systemy zarządzania budynkiem – tak zwane inteligentne zarządzanie ma na celu całościowe monitorowanie urządzeń i innych systemów zainstalowanych w celu zarządzania budynkiem; zwiększa komfort i kontrolę np. nad ogrzewaniem i zużyciem prądu, czyniąc je efektywniejszym,
dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO),
systemy kontroli dostępu (KD),
monitoring – kamery wewnętrzne i telewizja przemysłowa,
rejestratory czasu pracy (RCP),
systemy gwarantowanego/awaryjnego zasilania (UPS),
systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN),
systemy sygnalizacji pożarowej budynku (SAP), zabezpieczenia przeciwpożarowe,
system oddymiania.
Wykonawcy instalacji alarmowych oraz wykonawcy instalacji przeciwpożarowych to jedni z najczęściej poszukiwanych specjalistów w ramach instalacji niskoprądowych. W coraz większej liczbie domów, ale także innego rodzaju budynków montuje się alarmy oraz zabezpieczenia ppoż.
Czym zajmują się fachowcy z Zakładu Usług Elektrycznych?
Eksperci w zakresie elektryki i elektroinstalatorstwa zajmują się zarówno typowymi pracami związanymi z projektowaniem, wykonawstwem oraz przeglądami instalacji elektrycznych, jak również wykonywaniem systemów alarmowych. Jerzy Kaczmarek Zakład Usług Elektrycznych posiada szerokie doświadczenie w świadczeniu usług teletechnicznych – zajmuje się również montażem telewizji przemysłowej i modernizacjami istniejących systemów, tworząc bezpieczne środowiska zarówno w zakładach przemysłowych, jak i budynkach prywatnych. Firma oferuje całodobowy serwis techniczny i konserwację systemów alarmowych, a także szereg innych przydatnych usług wykonywanych z najwyższą starannością.