Artykuł sponsorowany

Instalacje gazów medycznych z Inmed – poznaj budowę i zadbaj o bezpieczeństwo systemu

Instalacje gazów medycznych z Inmed – poznaj budowę i zadbaj o bezpieczeństwo systemu

Systemy rurociągowe do gazów medycznych podlegają rygorystycznym standardom, dlatego ich montaż wymaga fachowej wiedzy i umiejętności. Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania czy instalacji, mogą kosztować zdrowie, a nawet życie pacjentów. Sprawdźmy, co na temat zastosowania gazów medycznych w służbie zdrowia, oraz wykonawstwa tych zaawansowanych systemów, mówi pracownik firmy INMED S.A.

Rodzaje gazów medycznych w placówkach służby zdrowia  

Gazy medyczne znajdują szerokie zastosowanie w szpitalach i karetkach. Pracownicy służby zdrowia wykorzystują je podczas diagnostyki, badań laboratoryjnych, zabiegów medycznych, a także do przechowywania płynów ogólnoustrojowych czy organów przeznaczonych do przeszczepów. 

Oprócz tlenu medycznego, używanego do resuscytacji i leczeniu zaburzeń oddychania, stosuje się sprężone powietrze medyczne, tlenek azotu, medyczny dwutlenek węgla, azot i podtlenek azotu oraz hel. Szczególnym rodzajem instalacji jest próżnia medyczna służąca do odsysania śluzu i płynów infuzyjnych – mówi specjalista z INMED S.A

W ofercie firmy znajdują się punkty poboru gazów medycznych oraz odciągi gazów anestetycznych wykorzystywane do odprowadzania anestetyków wziewnych.

Instalacje gazów medycznych – jak wygląda budowa systemu?

System instalacji gazów medycznych składa się ze źródeł zasilania, które rozprowadzają gazy medyczne, do końcowych jednostek zasilających. Jak wskazuje technik z INMED S.A, do każdego układu zasilania wchodzą trzy źródła: podstawowe, awaryjne oraz rezerwowe. System musi być skonstruowany w taki sposób, aby każde źródło miało możliwość zasilenia instalacji w pracy pojedynczej, zaś każdy układ dawał możliwość automatycznego przełączenia z jednego źródła na drugie. Biorąc pod uwagę, że systemy są odrębnymi wyrobami medycznymi, muszą odpowiadać surowym normom i ocenom zgodności z dyrektywami unijnymi. Z tego względu wszystkie komponenty i półprodukty instalacji posiadają odrębną aprobatę CE oraz deklarację zgodności wytwórcy. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz