Materiał Partnera

Instalacje elektryczne i elektrotechniczne – sprawdzona firma

Instalacje elektryczne i elektrotechniczne – sprawdzona firma

Trudno sobie dziś wyobrazić życie bez prądu.  Jednak abyśmy mogli funkcjonować i korzystać z urządzeń, które muszą być podłączone do prądu, musimy zainwestować w instalację elektryczną.  Po kilku latach należy ją też wymienić i do tych zadań wynajmujemy firmę specjalizującą się w elektryce. Jak mamy mieć pewność, że będziemy zadowoleni? Firma specjalizująca się w tego typu pracach, powinna posiadać odpowiednie uprawnienia.  Możemy też sprawdzić opinie o niej, jakie świadczy usługi i jak długo istnieje na rynku.  Certyfikowana firma przygotuje dobry projekt instalacji i odpowiednio zaplanuje przebieg prac.  Jeśli nasz budynek jest w fazie budowy, należy już pomyśleć o instancji, żeby projekt obejmował każde pomieszczenie.  Inaczej wygląda on w zakładzie produkcyjnym niż w bloku mieszkalnym czy domu jednorodzinnym, gdyż różne jest zapotrzebowanie na energię – tłumaczy Bartosz Sidun z firmy Instalacje elektryczne i elektrotechniczne z Koszalina.

Jakie usługi elektryczne wykonuje firma instalacyjna?

Firma zajmująca się elektryką świadczy montaż nowych i wymianę starych instalacji osobom prywatnym, jak i firmom i instytucjom.  Firmy instalacyjne świadczą takie usługi jak:

  • projektowanie instalacji elektrycznych,   
  • oznaczenia przewodów elektrycznych,   
  • pomiary elektryczne,   
  • wymiana instalacji elektrycznej.

Jakie są rodzaje montażu instalacji elektrycznych?

  • Wtynkowa instalacja elektryczna – elementy instalacji są przykryte płaskimi przewodami, umiejscowionymi na ścianach.  Okablowanie nie jest widoczne.
    Instalacja elektryczna podtynkowa – połączenia elektryczne są umiejscowione w karbowanych rurach osłonowych na kable elektryczne – peszlach i później w bruzdach-w ścianie.  W ścianie schowane jest okablowanie.
  • Instalacja elektryczna natynkowa – kable znajdują się na ścianie i ukryte w listwach.
  • Podłogowa instalacja elektryczna – instalacja elektryczna ukryta jest pod podłogą. Kable zostają umiejscowione w karbowanych rurach osłonowych, tzw. peszlach.

Zarówno instalacja podtynkowa,  jak i podłogowa są najdroższe,  ale też najestetyczniejsze, bo niewidoczne. Pozostałe natomiast mają tę zaletę,  że przy wymianie kabli prace są najmniej skomplikowane i najtańsze.

Instalacja elektryczna musi być wykonana profesjonalnie,  bo nawet mały błąd może doprowadzić do zwarcia przewodów.  Jeśli jednak mamy starą instalację, a planujemy podłączyć kilka sprzętów elektrycznych, sprawdźmy ją, żeby nie było żadnych zakłóceń – podpowiada Bartosz Sidun.

Opracowanie:
Koszalin, Tatarkiewicza 9 lok. 2
tel. 506 741 520
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz