Materiał Partnera

Instalacja sieci domofonowych – jaki domofon warto zaintstalować?

Instalacja sieci domofonowych – jaki domofon warto zaintstalować?

Domofon w domu to w tej chwili standard, nad którego instalacją nikt się już nie zastanawia. Zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. O tym, że musi być, każdy wie. Pozostaje decyzja, jaki domofon wybrać do swojego domu czy mieszkania. A może warto się zastanowić nad wideodomofonem? O zaletach różnych rozwiązań oraz o tym, na co warto zwrócić uwagę, opowiemy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Różne rodzaje domofonów i wideofonów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem domofonu, chcemy ci przybliżyć możliwości spomiędzy całej gamy tych urządzeń. Przede wszystkim warto wiedzieć jakie rodzaje domofonów są dostępne na rynku. Są to:

  • Domofony analogowe – starszego typu, składające się z kasety bramowej, w której umieszczony jest głośnik, mikrofon, oraz przycisk, albo przyciski do dzwonienia. Wewnątrz mieszkania znajduje się słuchawka z przyciskiem do zwalniania blokady zamka, która połączone jest z zamkiem i z kasetą bramową za pomocą przewodu. Można zamontować więcej słuchawek, niż jedną, ale powoduje to stratę jakości połączenia.
  • Domofony cyfrowe – składają się z cyfrowej tablicy z przyciskami, głośnika i mikrofonu. Podobnie jak w przypadku domofonu analogowego, wewnątrz mieszkania znajduje się słuchawka i przycisk do zwalniania blokady zamka. Domofon cyfrowy, w odróżnieniu od analogowego, można otworzyć za pomocą kodu, albo breloczka magnetycznego, a nie wyłącznie poprzez przyciśnięcie przycisku w mieszkaniu. Można montować dowolną ilość słuchawek, bez straty na jakości połączenia.
  • Domofon analogowo-cyfrowy łączy cechy tych dwóch rodzajów domofonów.
  • Wideodomofon – to domofon cyfrowy, który dodatkowo wyposażony jest w kamerę i ekran.

O tym, czy zamówić montaż domofonu analogowego, cyfrowego, czy może wideodomofonu, decyduje przede wszystkim nasz budżet, wielkość budynku, a także to, czy będzie on zamontowany w bloku, w domu jednorodzinnym, czy w bliźniaku albo szeregówce. Domofony przeznaczone dla budynków wielorodzinnych mają nieco bardziej skomplikowaną instalację, ale jej koszt rozkłada się na wszystkich mieszkańców.

Jaki domofon do domu jednorodzinnego, a jaki do bloku mieszkalnego?

O ile w domach jednorodzinnych wystarczająco sprawdzi się domofon analogowy, to w budynkach wielorodzinnych korzystniej jest postawić na instalację sieci domofonowej opartej na systemie cyfrowym. Firma Pin Serwis zajmuje się także montażem wideodomofonów, które są bardzo wygodne i zapewniają większe bezpieczeństwo domownikom. Kamera uruchamiana jest po naciśnięciu przycisku, ale istnieje również możliwość uruchomienia jej za pomocą odbiornika wewnątrz mieszkania. Niektóre wideodomofony umożliwiają zdalne uruchomienie kamery, dzięki czemu można także obserwować otoczenie, nawet jeśli nikt nie próbuje dostać się do domu.

Opracowanie:
Jelenia Góra, Karłowicza 21 lok. 6
tel. 601 765 735
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz