Materiał Partnera

Instalacja odgromowa

Instalacja odgromowa

Słuchając doniesień z całego kraju i obserwując zachodzące zmiany klimatyczne musimy mieć świadomość, że powinniśmy coraz lepiej zabezpieczać się przed działaniem natury. Nie chodzi tu tylko o budowanie zapór tam gdzie grozi wylanie rzeki. Coraz częściej mamy do czynienia z bardzo niebezpiecznymi burzami, które mogą poczynić wiele zniszczeń, jeśli nie ochronimy odpowiednio naszego mienia.

Wszelkie instalacje elektryczne, ich montaż i serwisowanie warto pozostawić w rękach specjalistów. Andrzej i Janusz Skwarek od lat prowadzą firmę, która specjalizuje się w montowaniu i serwisowaniu wszelkich instalacji i o branży elektrycznej wiedzą niemal wszystko. Zdajemy sobie sprawę z tego, że do pracy przy tak niebezpiecznych układach potrzebna jest wiedza, doświadczenie, dokładność i cierpliwość. Szybko i sprawnie instalujemy i podłączamy wszystkie urządzenia, przestrzegamy zasad BHP, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że wykonana przez nas usługa jest prawidłowo przeprowadzona.

Podejmowanie finalnej decyzji

Andrzej i Janusz Skwarek nie tylko przygotują i zamontują instalację odgromową, ale również dokonają niezbędnych pomiarów czy przygotują projekt instalacyjny. Ponieważ wychodzimy z założenia, że również po instalacji jesteśmy odpowiedzialni za swoją pracę w razie potrzeby dokonujemy również napraw instalacji elektrycznych, serwisujemy je i utrzymujemy. Montujemy instalacje zarówno w mieszkaniach jak i innych budynkach. Jednak w przypadku instalacji odgromowych to klient musi podjąć decyzję, czy będzie montował takie zabezpieczenie na swoim domu czy nie. Prawo budowlane reguluje taką konieczność w przypadku obiektów produkcyjnych i magazynowych, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Wszystkie wolnostojące budynki o wysokości powyżej 15m i powierzchni ponad 500m² oraz budynki, w których mogą przebywać ludzie w dużych grupach powinny być wyposażone w taką formę ochrony. Przy mniejszych domach lub domach stojących w skupiskach decyzja należy do osoby budującej dom, jednak wychodzimy z założenia, że lepiej zapewnić sobie taką ochronę!

Instalacja odgromowa

Większość z nas myśli, że szansa na trafienie domu piorunem jest mniej więcej tak duża jak na wygranie szóstki w totka. Jednak ostatnie zmiany pogodowe pokazują, że możemy mieć w tym zakresie jednak inne doświadczenia. Uderzenie pioruna jest o tyle niebezpieczne, że może uszkodzić strukturę domu, urządzenia podłączone do prądu czy nawet doprowadzić do pożaru domu. Instalacja odgromowa ma przejąć energię wyładowania atmosferycznego i odprowadzić ją do ziemi omijając po drodze wszystkie ważne elementy domu. Kluczem jest tu dobrze zaprojektowana i poprawnie wykonana instalacja, o czym warto pomyśleć już w momencie projektowania naszego przyszłego domu! Musi ona być zamontowana wzdłuż całego budynku, łączyć wszystkie wystające elementy i posiadać minimum dwa przewody odprowadzające piorun w ziemię. Przewody uziemiające i uziomy dopinają wszystko na ostatni guzik! Gotową instalację należy również regularnie sprawdzać i serwisować.

Opracowanie:
Józefów, Konopnickiej 15
tel. 501 687 867
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz