Materiał Partnera

Innowacyjne zabiegi pielęgnacyjne w salonach urody – elektroepilacja oraz termokoagulacja

Innowacyjne zabiegi pielęgnacyjne w salonach urody – elektroepilacja oraz termokoagulacja

Dzisiejsze salony urody to nie tylko gabinety kosmetyczne związane z makijażem i wizażem, lecz ośrodki wyspecjalizowane w profesjonalnych zabiegach pielęgnacyjnych, które wymagają wiedzy i doświadczenia z zakresu kosmetologii czy dermatologii. Tego typu placówki posiadają również najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na przeprowadzanie szybkich i skutecznych terapii. Innowacyjnymi zabiegami są elektroepilacja oraz termokoagulacja.

Czym jest i jak przeprowadzana jest elektroepilacja?

Zabieg ten polecany jest wszystkim osobom – zarówno kobietom, jak i mężczyznom – które chcą na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia danej partii ciała. Nie każdy gabinet kosmetyczny posiada jednak tak specjalistyczny sprzęt, jak aparat Apilus X-CELL, który zaliczany jest do najnowocześniejszych technologii. Taką aparaturą oraz wykwalifikowaną kadrą pracowników może pochwalić się Studio Pearls of Beauty z Lublina, które posiada rzeszę stałych klientek oraz oferuje bardzo szeroki zakres usług kosmetycznych. To właśnie umiejętności kosmetologów i wykorzystanie najnowszych urządzeń pozwala zapewnić niezwykle gładką skórę. Dzieje się tak dzięki usuwaniu zbędnego owłosienia w fazie anagenu, po bezbolesnym przeniknięciu mikroigły do mieszka włosowego. To ona poprzez impuls elektryczny – jest on dostosowany do wilgotności skóry i jej wrażliwości – usuwa macierz włosa, powodując całkowite zatrzymanie jego wzrostu. Nawet popularnie wykorzystywane aparatury laserowe nie wnikają tak głęboko w strukturę skóry, dokonują bowiem tylko czasowej redukcji owłosienia. Zabieg elektroepilacji zapewnia bezpieczną pracę w rejonach wrażliwych, które nie powinny być poddawane depilacji laserowej, pozwala także na pozbycie się komórek pierwotnych w okolicach cebulki włosowej mieszków zdeformowanych i włosów wrastających oraz skutecznie usuwa włosy pozbawione barwnika.

Termokoagulacja – skuteczna walka z naczyniowymi pajączkami

Drugim zabiegiem kosmetycznym, który wykorzystuje nowoczesną aparaturę Apilus, jest termokoagulacja. Wykonuje się ją w celu pozbycia się rozszerzonych naczynek krwionośnych, naczyniaków wypukłych, naczyniaków gwiaździstych, włókniaków, brodawczaków czy też przy usuwaniu rubinków i plamek Campbella. Zabieg termokoagulacji nie jest zatem działaniem pielęgnacyjnym kosmetologii, ale można zaliczyć go do zabiegów z zakresu dermatologii. Działanie termokoagulacji pozwala na usunięcie nieestetycznych przebarwień skóry, które najczęściej występują u osób ze skórą naczyniową ze skłonnościami do rumienia. Podobnie jak w przypadku elektrod epilacji, efekt widoczny jest już po pierwszym zastosowaniu. Warto jednak powtarzać zabieg kilkukrotnie, tak aby żyły pod wpływem temperatury uległy koagulacji, która prowadzi do obkurczenia, a następnie zwłóknienia naczyniaków.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz