Materiał Partnera

Innowacyjne systemy alarmowe dla Twojego domu! – wybierz technologię marki Satel

Innowacyjne systemy alarmowe dla Twojego domu! – wybierz technologię marki Satel

Coraz większa liczba właścicieli domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także mieszkań, decyduje się na wdrożenie w swoich obiektach funkcjonalnego systemu alarmowego. Dzisiaj na rynku oferowane są różne technologie, bardziej lub mniej złożone. Wiele z nich mogą być przystosowane między innymi do systemu Inteligentnego Zarządzania Budynkiem – w przypadku obiektów mieszkalnych, jest to rozwiązanie SmartDom. Zapoznaj się z trzema wyjątkowymi rozwiązaniami dla domu i nie tylko!

Zabezpieczenie małych budynków

W przypadku chęci zabezpieczenia małych budynków – głównie niewielkie domy jednorodzinne, garaże, domy letniskowe, czy mieszkania – warto zwrócić uwagę ku systemowi alarmowemu MICRA Satel. Jest on wykorzystywany również do zabezpieczania ciągników siodłowych, jachtów, czy maszyn budowlanych. System ten składa się z centrali alarmowej, która może być sterowana klawiaturą, bezprzewodowym pilotem, bądź też smartfonem. Technologia ta opiera swój wysoki poziom oferowanego bezpieczeństwa o wyposażenie w komunikator GSM/GPRS, który pozwala na przesłanie SMS do właściciela lub firmy ochroniarskiej, w przypadku uruchomienia sygnałów z czujników.

Systemy dla średnich obiektów

Średniej wielkości obiekty: sklepy, domy, zakłady pracy, mogą być zabezpieczane bardzo wydajnym systemem Satel VERSA. Jest on znacznie bardziej złożony umożliwiając wprowadzenie odpowiednich zabezpieczeń m.in. okien i drzwi, w przypadku nieobecności rodziców w domu. Istotne jest też to, że technologia ta pozwala na zróżnicowane funkcjonowanie zarówno w nocy, jak i w dzień, a także na tworzenie dwóch stref bezpieczeństwa: jedna może dotyczyć pomieszczeń mieszkalnych, a druga gospodarczych. Obsługa systemu VERSA jest bardzo szeroka. Zapewniają ją dotykowe manipulatory ścienne, manipulatory LCD przewodowe i bezprzewodowe, piloty, aplikacje mobilne oraz smartfon/komputer. 

Zintegrowane systemy bezpieczeństwa

Trzeci wyjątkowym rozwiązaniem bezpieczeństwa dla domów, ośrodków przemysłowych, obiektów wspólnot mieszkaniowych, galerii handlowych, czy też biurowców, są centrale INTEGRA, które mogą również być przystosowane do systemów Inteligentnego Zarządzania Budynkiem (pełna automatyzacja). Rozwiązanie to składa się z wielu urządzeń i sposobów sterowania zdalnego, a także dodatkowych sprzętów pozwalających nie tylko na sprawne alarmowanie dotyczące włamania, ale także informowania o nieodpowiednim poziomie dymu, gazu, uszkodzeniu instalacji wodno-kanalizacyjnych, czy o awariach innych przyłączy. Całość zintegrowanego systemy składa się m.in. na: centrale alarmowe, kontrolery bezprzewodowego systemu, sygnalizatory, czujniki ochrony obwodowej, czujniki ruchu, czujniki specjalistyczne, elementy sterowania i automatyki, a także na moduły rozbudowy wejść i wyjść.

Jak wdrożyć systemy alarmowe Satel?

Zaprojektowaniem, wdrożeniem oraz serwisem systemów alarmowych Satel, zajmują się najczęściej autoryzowane podmioty, działające na rynku. Jednym z nich jest firma Instal Dom z Wejherowa, która wyspecjalizowała się również w montażu monitoringu, przeprowadzaniu pomiarów instalacji elektrycznych, czy też w oferowaniu napędów do bram firmy FAAC. Instal Dom świadczy usługi na terenie Trójmiasta i okolic. Jeśli chodzi o systemy alarmowe, przedsiębiorstwo to zapewnia także produkty i części od producenta Genevo. W celu dokładnego zapoznania się z ofertą warto pobrać katalog „Mieszkaj Bezpiecznie” ze strony internetowej, tegoż instalatora.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz