Materiał Partnera

Innowacyjna stacja LNG/CNG w Śremie

Innowacyjna stacja LNG/CNG w Śremie

Napędzanie pojazdów mechanicznych gazem ziemnym to przede wszystkim spore oszczędności, ale też sposób na ograniczenie emisji szkodliwych substancji i wiele innych korzyści. Wydajny gaz skroplony LNG doskonale sprawdza się jako paliwo do zasilania samochodów, jednak tankować można go tylko na odpowiednich stacjach, takich jak np. ta w Śremie. Dzięki niej istnieje możliwość uruchomienia w Polsce tras tzw. Blue Corridors, czyli Błękitnych Korytarzy.

Pierwsza w Europie Środkowej stacja LNG/CNG

Tankowanie pojazdu gazem ziemnym wysokometanowym jest przede wszystkim bezpieczne. LNG jest związkiem, który nie wybucha, a jedynie odparowuje i rozcieńcza się w powietrzu. W porównaniu np. z olejem napędowym zasilanie nim silnika pojazdu przynosi znaczące oszczędności, co jest kolejnym atutem zastosowania instalacji LNG. Stacja LNG/CNG PGK Śrem jest pierwszym w Polsce i całej Europie Środkowej miejscem, w którym tankować można właśnie gaz LNG. Innowacyjna technologia została zaimplementowana w miejskich pojazdach komunalnych w Śremie, dzięki czemu znalazł się on w czołówce polskich miast stawiających na rozwiązania proekologiczne.

Stacja LNG/CNG PGK Śrem wyposażona jest w dystrybutor tankowania CNG oraz dystrybutor tankowania LNG – paliwo pobierane jest ze zbiorników buforowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii na stacji LNG/CNG PGK Śrem możliwe jest zatankowanie pojazdu do pełna w zaledwie kilka minut.

Blue Corridors, czyli ekologiczne korytarze

Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz ograniczenie zużycia ropy naftowej to ważne kwestie, które zmusiły branżę transportową do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Zalicza się do nich zastosowanie gazu LNG, którego stacje tankowania tworzą w Europie tzw. Blue Corridors, czyli Błękitne Korytarze. To trasy tranzytowe z rozmieszczonymi wzdłuż nich stacjami LNG, do których należy także obiekt LNG/CNG PGK Śrem. Dzięki nim możliwe jest wprowadzenie oszczędności w zakresie wydatków na paliwo nawet do 40%, co przy transporcie międzynarodowym może mieć niebagatelne znaczenie dla firmy realizujących tego typu przewozy.

Stacja LNG/CNG PGK Śrem to nowoczesny obiekt, dzięki któremu możliwe stało się uruchomienie Blue Corridors w Polsce. To ważny krok we wprowadzaniu ekologicznych i innowacyjnych technologii do kraju. Warto zainteresować się paliwem LNG oraz CNG jako źródłem zasilania pojazdów mechanicznych. Gaz ziemny jest bowiem całkowicie czysty, co przekłada się na obniżenie emisji cząstek stałych o nawet 95% w stosunku do konwencjonalnych silników Diesla napędzanych olejem napędowym.

Opracowanie:
Mateuszewo 8
tel. 61 282 82 41
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz