Materiał Partnera

Implanty zębowe – sposób na piękny uśmiech

Implanty zębowe – sposób na piękny uśmiech

Pełny i biały uśmiech sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie, łatwiej nawiązujemy kontakty i jesteśmy postrzegani przez innych jako osoby atrakcyjne. Zupełnie inaczej jest w przypadku osób, które utraciły zęby na skutek urazu lub zaniedbania. Mniej chętnie udzielają się one towarzysko i starają się maskować swój uśmiech. Brak zębów może być źródłem dużych kompleksów, jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia. Wielu pacjentów odzyskuje radość życia dzięki pomocy doświadczonych stomatologów i zastosowanym przez nich implantom.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie, które produkowane są z tytanu. Wszczepia się je w kość szczęki lub żuchwę w miejsce braków zębowych. Tytan jest całkowicie obojętny dla ludzkiego organizmu, dlatego też tkanki nie reagują na niego, jak na ciało obce. Wadą tytanowych implantów jest jednak to, że stają się widoczne, kiedy obniży się linia dziąsła. Pacjenci, którzy wolą tego uniknąć, mogą zdecydować się na implanty cyrkonowe.

Po pewnym czasie naturalna kość przyrasta do implantu i zaczyna tworzyć z nim jedną całość. Na wszczepionym implancie stomatolog montuje tymczasową koronę zębową. Dopiero po całkowitym wygojeniu się ran zamieniania jest ona na porcelanowy model. Implant wraz z koroną do złudzenia przypomina naturalny ząb. Uzupełnienia tego typu są nie tylko estetyczne, ale też wysoce funkcjonalne. Implanty pozwalają na całkowitą odbudowę uzębienia nawet w przypadku rozległych braków zębowych czy bezzębia.  

Kiedy warto zdecydować się na wszczepienie implantów?

Na wszczepienie implantów powinien zdecydować się każdy pacjent, który cierpi z powodu braku zębów, a nie chce  stosować protezy ruchomej, która jest zwykle problematyczna w użytkowaniu. Jak przekonuje stomatolog z przychodni Dental – na taki krok najczęściej decydują się osoby, które utraciły część uzębienia w wypadku lub też na skutek leczenia zaawansowanej choroby próchnicowej. Implanty to znakomite rozwiązanie także w przypadku paradontozy.

Warto pamiętać, że utrata nawet jednego zęba ma niekorzystny wpływ na tkanki w jamie ustnej. Kość i dziąsła pozbawione zęba po prostu zanikają, co prowadzi do zmian w zgryzie i wyglądzie całej twarzy. Zęby stanowią podparcie dla ust i skóry wokół nich. Jeśli ich zabraknie, obszar ten zapada się, przez co twarz wygląda starzej. Luka w łuku zębowym sprawia też, że sąsiadujące z nią zęby zaczynają się przesuwać, ścierać i wychylać pod różnym kątem. Z tego też względu nie warto zwlekać z wizytą u dobrego stomatologa. Implanty zębowe to spory wydatek, jednak nie sposób ich wycenić wyżej niż własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Opracowanie:
Lublin, Lwowska 6
tel. 81 747 74 19
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz