Materiał Partnera

Implantologia i protetyka w ofercie Duda Clinic

Implantologia i protetyka w ofercie Duda Clinic

Zdrowie i białe zęby to ozdoba każdego uśmiechu i konieczność zastąpienia naturalnego uzębienia protezami nie powinna tego zmienić. Implantologia, w której specjalizuje się Duda Clinic, wychodzi z założenia, że rozwiązania stosowane w gabinetach stomatologicznych powinny odzwierciedlać naturę. Zgodnie z tym implanty i budowane na nich protezy powinny funkcjonować i wyglądać jak naturalne zęby.

Naturalne i trwałe implanty

Implanty zębowe mylone są niekiedy ze sztucznymi zębami. Tymczasem, jak wyjaśnia w swojej ofercie Duda Clinic,  rzeczywistości są to kilkunastomilimetrowe wkręty z tytanu, które wszczepiane są w kość szczęki. Stanowią one zatem niejako zastępstwo dla korzenia zęba i to na nich umieszczane są łączniki oraz widoczna część zęba, czyli korona – o tym bardziej szczegółowo w dalszej części. Wśród zalet tego rozwiązania wymienić należy:

  • komfort porównywalny z wygodą użytkowania naturalnych zębów,
  • poprawę komfortu jedzenia dzięki trwałemu mocowaniu,
  • zmniejszone ryzyko seplenienia i wad wymowy dzięki dopasowaniu protez i koron,
  • doskonałe naśladowanie naturalnego uzębienia,
  • zapobieganie zanikowi kości szczęki i tym samym zapadaniu się policzków oraz zmianom w owalu twarzy.

Zabieg wszczepienia implantów zębowych w Duda Clinic może zostać przeprowadzony podczas jednej tylko wizyty. Nie wymaga bowiem hospitalizacji, a jego inwazyjność porównywana jest przez lekarzy stomatologów do zabiegu ekstrakcji jednokorzeniowego zęba. Dzięki doświadczeniu specjalistów z kliniki może to trwać nawet piętnaście minut. Zazwyczaj stosowane jest znieczulenie miejscowe, ale w złożonych przypadkach możliwe jest przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym.

Nowoczesna protetyka

Wszczepienie tytanowych implantów to jednak wyłącznie pierwszy krok do przywrócenia pięknego uśmiechu. Konieczne jest zastosowanie również tych rozwiązań z zakresu protetyki, które dorównają im zarówno funkcjonalnością, jak i walorami estetycznymi. Pacjentom gabinetów stomatologicznych zależy, aby stosowane przez nich protezy nie tylko pozwalały bez problemu jeść czy rozmawiać, ale też by dobrze się prezentowały.

Wysoką trwałość i estetykę zapewnić mogą mocowane na stałe korony oraz mosty pełnoceramiczne proponowane przez Duda Clinic. Pierwsze zastosujemy w przypadku pojedynczych ubytków, drugie – kilku. Mosty protetyczne mają przy tym dużą przewagę nad protezami ruchomymi ze względu na większy komfort użytkowania oraz wysoką wytrzymałość. Osadzone na implantach, jak już wspomnieliśmy, zapobiegają zanikaniu kości szczęki. Dość popularnym rozwiązaniem są też korony i mosty porcelanowe na podbudowie z metalu nieszlachetnego. Nie są one jednak zalecane alergikom. Najlepiej zatem skonsultować się ze specjalistą Duda Clinic, który doradzi nam optymalne dla nas sposoby leczenia.

Opracowanie:
Katowice, Kołodzieja 8
tel. 32 253 01 09
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz