Artykuł sponsorowany

Iluminacja budynków w ofercie firmy Ampertech

Iluminacja budynków w ofercie firmy Ampertech

Życie w mieście ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość podziwiania podczas wieczornego spaceru pięknie oświetlonych ulic, skwerów, parków, mostów czy konkretnych budynków. Rzadko zastanawiamy się nad tym, kto stoi za tak efektownie rozplanowanymi iluminacjami. Tymczasem ich stworzenie wymaga nie lada zaangażowania, pomysłowości i rozległej wiedzy z zakresu elektryki. Wszystkie te cechy można przypisać firmie Ampertech z Gorzowa Wielkopolskiego, która słynie z nietuzinkowych realizacji.

W jakim celu wykonuje się oświetlenie iluminacyjne?

Oświetlenie iluminacyjne obiektów architektonicznych i zespołów urbanistycznych pełni w mieście ważną rolę. Wbrew pozorom nie chodzi tylko i wyłącznie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, co niejako jest skutkiem ubocznym owych działań. Efektownie oświetlone budynki i wybrane części miasta mają za zadanie kształtować nastrój, wyeksponować ważne dla aglomeracji obiekty oraz tworzyć przyciągającą spojrzenia panoramę. Jak informuje specjalista z biura projektowego Ampertech:

„Opracowanie projektu iluminacji danego obiektu zawsze jest dla nas sporym wyzwaniem. Nie wystarczy przecież umieścić w przypadkowych miejscach kilku punktów świetlnych, by osiągnąć zadowalający rezultat.  Musimy najpierw poznać budynek, docenić jego wartość historyczną lub architektoniczną, by jak najlepiej podkreślić jego urodę przy pomocy światła. W swojej codziennej pracy stawiamy na oryginalność i wysokojakościowe rozwiązania techniczne. Nie uznajemy półśrodków”.

Jakie metody iluminacji budynków i zespołów urbanistycznych stosuje się najczęściej?

Przy projektowaniu miejskich iluminacji najczęściej wykorzystuje się metodę punktową, zalewową lub obie jednocześnie. Każdej z nich towarzyszą nieco inne uwarunkowania realizacyjne. W technice zalewowej wykorzystuje się stosunkowo mało punktów świetlnych, ale za to o dużej mocy. Metoda ta sprawdza się do oświetlania np. budynków o dużych gabarytach, które zwykle obserwuje się z dużej odległości. Jeśli zaś chodzi o metodę punktową, to tu specjaliści stosują więcej opraw o małej mocy. Można je zamontować bezpośrednio na elewacji, podkreślając tym samym piękno np. detali architektonicznych jakiegoś obiektu. Prawidłowo zaprojektowana instalacja iluminacyjna powinna być spójna, uporządkowana i co najważniejsze – zachwycająca. Wszelkie „niepotrzebne” elementy oświetlenia (kable, sterowniki, zasilacze) powinny być ukryte przed wzrokiem osób trzecich, a jednocześnie łatwo dostępne dla specjalistów.

Dlaczego warto powierzyć wykonanie iluminacji miejskich firmie Ampertech?

Biuro Projektów Realizacji Inwestycji Ampertech może się pochwalić ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w projektowaniu i wykonawstwie elektrycznych i teletechnicznych instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Firma zatrudnia wysoko wykwalifikowanych fachowców, którzy sumiennie i terminowo wywiązują się ze swoich obowiązków. Ampertech ma za sobą wiele skomplikowanych realizacji związanych z iluminacją wybranych elementów w przestrzeni publicznej. Część z nich można podziwiać na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i okolic. Pracownicy firmy służą fachowym doradztwem i zapewniają konkurencyjne ceny usług.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, al. 11 Listopada 91 lok. 1
tel. 509 445 005
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz