Materiał Partnera

Ile zapłacimy za meble kuchenne na wymiar?

Ile zapłacimy za meble kuchenne na wymiar?

Tym z nas, którym przyszło wybierać meble do kuchni, wiadome jest, że to jedna z trudniejszych decyzji podejmowanych podczas urządzania mieszkania. Większość szafek, blatów i sprzętów pozostanie z nami na długie lata. Wiele zależy tutaj od tego, ile możemy zainwestować w kuchnię. Przed samym zakupem dobrze jest poznać koszty całego przedsięwzięcia oraz czynniki, od których one zależą. Podstawowym jest jakość materiałów zastosowanych do zrobienia mebli.

Dlaczego meble na wymiar?

Choć wśród laików może panować przeświadczenie, że meble kuchenne pochodzące z gotowych zestawów są równie dobre, jak te montowane na wymiar, stwierdzenie to niewiele ma wspólnego z prawdą. Gotowe meble nigdy nie będą pasowały idealnie, a często wśród ofert producentów brakuje tego, o czym konkretnie marzymy. Tylko wybierając meble na wymiar możemy mieć pewność, że spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Wydatek będzie wprawdzie większy, ale meble na wymiar są rozwiązaniem kompleksowym. Szczególnie gdy zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy Bis‐Meble, jednej z niewielu, które podchodzą do sprawy całościowo – od wstępnych ustaleń po ostateczny montaż.

Czynniki wpływające na cenę mebli na wymiar

Kuchenne meble na wymiar, nie licząc oczywiście sprzętu w rodzaju lodówki czy kuchenki, który sam ma ogromną wartość, mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podstawą jest tutaj rodzaj materiału, z którego wykonano korpus szafek. Zazwyczaj widzimy tutaj płytę laminowaną o grubości prawie dwóch centymetrów, która zapewnia meblom trwałość na długie lata. Bardziej na cenę wpływa jednak rodzaj frontów kuchennych. Im większa kuchnia, tym więcej możemy na tym zaoszczędzić. Oczywiście nie zawsze jest to korzystne – w znakomitej większości przypadków cena idzie w parze z trwałością. Najtańsza opcja to fronty z płyty laminowanej – takiej samej jak ta użyta do zbudowania korpusu szafek – a najdroższa to fronty fornirowane oraz z litego drewna. Opcją pomiędzy są fronty z folii MDF, bardzo zresztą popularne. Na cenę mebli wpływa także wyposażenie szafek. Jeśli decydujemy się na proste półki i klasycznie otwierane drzwiczki, to nie zapłacimy wiele. Co innego w przypadku wysokiej jakości szuflad, różnego rodzaju systemów narożnikowych, usprawnionych i wygodnych systemów otwierania… Ich celem jest ułatwienie pracy w kuchni, co z pewnością docenimy także po latach. Trzecim z istotnych czynników wpływających na cenę mebli kuchennych na wymiar jest oświetlenie, również zwiększające funkcjonalność kuchni, ale także podnoszące jej walory estetyczne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz