Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje budowa sauny?

Ile kosztuje budowa sauny?

Zbudowanie własnej sauny niesie ze sobą same korzyści. Pozowali nam to na polepszenie naszego zdrowia, relaks po ciężkim dniu, czy rozgrzanie w zimowe wieczory. Sprawdzi się też świetnie, jako oryginalna strefa do spędzania czasu całą rodziną, czy ze znajomymi. Na rynku jest bogaty wybór firm, oferujących usługi budowy sauny na wymiar. Dlatego warto orientacyjnie zapoznać się, z jakimi kosztami będzie się to wiązać, przed podjęciem właściwego wyboru.

Relaks w domowym zaciszu

Sauna u nas w domu, to wspaniały pomysł na zagospodarowanie jednego wolnego pomieszczenia. Zdecydowanie podnosi ona komfort życia mieszkańców, a wcale nie musi dużo kosztować. Koszt małej sauny z wyposażeniem to około 6-7  tysięcy złotych. Wszystko zależy od naszego pomieszczenia, projektu i pomysłu. Oczywiście poza samą budową, mamy zagwarantowany montaż całego systemu i uruchomienie go. Następnym krokiem jest wybór rodzaju sauny domowej, czy być ona mokra czy sucha.

Przystosowanie samego pomieszczania do naszej sauny zajmuje około jednego dnia. W zależności od projektu, wielkości pomieszczenia i rodzaju sauny.  Do domu najczęściej wybiera się sauny fińskie, czyli tak zwane suche. Oczywiście profesjonalne firmy takie jak SAUNAWIS, dopasują rodzaj sauny do twoich potrzeb i możliwości pomieszczenia.  W ofercie znajdziemy też takie rodzaje saun jak: COMBI czy INFRARED. Jest to wspaniała alternatywa dla sauny suchej. Pierwszy rodzaj to połączenie fińskiej i parowej, dzięki temu jest ona bardzo uniwersalna i daje mnóstwo możliwości. Drugi rodzaj to świetne rozwiązanie dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z klasycznej sauny.

Najważniejsze jest zdrowie

Oczywiście, regularne sesje w saunie korzystnie wpływają na nasz organizm. Do najważniejszych zalet można zaliczyć wzmocnienie naczyń krwionośnych, oczyszczanie organizmu z toksyn, neutralizacja bólu  przy zapaleniu ścięgien, nadwyrężeniu mięśni czy bólach reumatycznych. Wpływa to na nasz organizm od wewnątrz, ale i od zewnątrz, ponieważ widać znaczną poprawę skóry i cery. Dodatkowo poprawia samopoczucie, co też jest bardzo ważne dla sprawności organizmu. To jest świetna metoda relaksu, wyciszenia i rozgrzania po ciężkim dniu.

Niestety czasami istnieją przeciwskazania do korzystania z sauny. Najczęściej jest to przy ostrych chorobach przewlekłych, gruźlicy, chorobach nowotworowych, nerek, wątroby i niedokrwistości. W sytuacji, kiedy mamy mocną gorączkę, lub jesteśmy w ciąży zagrożonej z powodu zatrucia ciążowego lub niedokrwistości też nie powinniśmy korzystać z sauny tradycyjnej. Wyjątkiem jest sauna INFRARED, która wykorzystuję podczerwień do wytwarzania energii cieplnej. Ten rodzaj sauny jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz