Materiał Partnera

Idealny rower do jazdy po mieście – jak go znaleźć?

Idealny rower do jazdy po mieście – jak go znaleźć?

Rower jest świetnym pojazdem do poruszania się po mieście. Dzięki niemu unikniemy stania w korkach, a przy okazji utrzymamy swoje ciało w lepszej kondycji. Utrzymanie roweru jest tanie, nie musimy się tez martwić miejscem do parkowania. Żeby jednak takie codzienne dojazdy szybko nas nie zmęczyły, musimy wybrać odpowiedni pojazd. Jaki rower najlepiej sprawdzi się w mieście? Odpowiedź znajdziecie w naszym krótkim poradniku.

Klasyczny rower miejski

Moda na rowery miejskie przyszła do nas z Holandii. Dlatego też, popularne rowery, kryjące się pod tą nazwą, nazywane bywają także holenderkami. Takie rowery cieszą cię taką popularnością, wśród mieszkańców dużych miast, przede wszystkim ze względu na solidną, prostą konstrukcję oraz przestępną cenę. Rowery tego typu mają opinię trwałych i właściwie bezawaryjnych. Na takim rowerze możemy jechać w pozycji wyprostowanej –inaczej niż na rowerach sportowych. Klasyczne rowery miejskie znajdziemy w ofercie sklepu Rowmot PHU. Ważną cechą tego typu rowerów, są akcesoria, takie jak na przykład duży, wygodny koszyk, w którym możemy przewozić torebkę, lub zakupy. Decydując się na taki rower, musimy jednak pamiętać, że nie sprawdzi się on podczas dłuższych wycieczek za miasto. Za to świetnie będzie się prezentować z różnymi eleganckimi stylizacjami. Dlatego lepiej przed zakupem zastanowić się, do czego tak naprawdę chcemy takiego roweru używać – czy chcemy jeździć tylko po ścieżkach rowerowych, czy planujemy czasem zboczyć z trasy?

Górale w mieście

Najczęściej spotykanymi w mieście rowerami, poza klasycznymi rowerami miejskimi, są rowery górskie – popularnie nazywane góralami. Takie rowery są bardziej uniwersalne – sprawdzą się i w mieście i na wycieczce po lesie. Trzeba jednak wiedzieć, że mają znacznie szersze opony niż rowery miejskie, dlatego rozpędzenie się i utrzymanie prędkości wymaga tu większego wysiłku. Z tego powodu rowery górskie lepiej sprawdzą się u tych osób, które przy okazji jazdy na rowerze do pracy, chcą też zaliczyć jakiś mały trening wysiłkowy. Z drugiej strony, góral znacznie lepiej sprawdzi się tam, gdzie nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia – dziury i nierówności nie są dla nich problemem.

Rowery szosowe – szybkie przemieszczanie się

Dzięki rowerom szosowym, możemy osiągnąć bardzo duża prędkość, ze względu na ich specyficzną budowę i wąskie opony. Jeśli jednak na naszej drodze pojawią się jakieś przeszkody, jazda na takim rowerze przestanie być komfortowa. Poza tym, jazda, na takim rowerze wymaga przybrania specjalnej pozycji. To rozwiązanie nie jest najlepsze dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z poruszaniem się rowerem po mieście.

Opracowanie:
Kozienice, Sportowa 2
tel. 48 382 00 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz