Materiał Partnera

Idealne zdjęcia ślubne – jak znaleźć dobrego fotografa na plener?

Idealne zdjęcia ślubne – jak znaleźć dobrego fotografa na plener?

Do najcenniejszych pamiątek ślubnych można zaliczyć nie tylko film z ceremonii i wesela, ale również niesamowitą sesję plenerową. Do przygotowania perfekcyjnej scenerii pod plener potrzebna jest przede wszystkim bogata wyobraźnia i umiejętność wykorzystania chwili. Lepiej unikać fotografów robiących zdjęcia ślubne według ciągle powtarzających się szablonów. Zamiast tego postaw na unikatowość!

Po czym poznać dobrego fotografa?

Już podczas pierwszej rozmowy można określić, czy dany fotograf ma doświadczenie w robieniu zdjęć ślubnych. Powinien on posiadać wysokiej jakości sprzęt, jednak nawet najlepszy aparat nie zdziała cudów w rękach amatora. Dobry fotograf ma bogatą wiedzę z zakresu kompozycji, psychologii oka i percepcji człowieka. Ważna jest również umiejętność wykorzystania chwili. Najlepsze zdjęcia powstają wtedy, kiedy zostaje na nich uchwycony jakiś niespotykany, piękny moment.

Komunikatywność – warunek przyjemniej współpracy

Fotograf niepotrafiący znaleźć wspólnego języka z klientami, nigdy nie powinien zabierać się za wykonywanie zdjęć ślubnych. Podczas sesji plenerowej każdy musi czuć się jak aktor, grający pierwszoplanową  rolę. Fotograf powinien spontanicznie dostosowywać tematykę oraz sposób wykonywania zdjęć do charakteru i zainteresowań Młodej Pary. Mawia się, że co dwie głowy to nie jedna, dlatego dobrą opcją jest wybranie studia fotograficznego, z którego na sesje ślubne zawsze są wysyłane dwie osoby: dwóch fotografów lub fotograf i asystent. 

Niebanalne scenerie i profesjonalna obróbka

Jedną z najważniejszych cech dobrego fotografa jest kreatywność. Sceneria ślubna powinna być wyjątkowa, niebanalna, ale jednocześnie nie można zbyt przekombinować. Idealną równowagą jest wyobraźnia idąca w parze wraz z poczuciem estetyki. Oprócz właściwego miejsca i ustawienia Młodej Pary ważna jest również późniejsza obróbka. Retusz koloru, kontrastu i zredukowanie niedoskonałości nada zdjęciom profesjonalizmu i estetycznego wyglądu.

Ceny sesji plenerowych

Ceny sesji plenerowych są różne i zależą od czasu oraz miejsca wykonywania zdjęć. W przypadku dalszych dojazdów fotografowie pobierają dodatkowe opłaty związane z transportem. W celu ustalenia kwoty swojej wymarzonej sesji ślubnej warto wcześniej skontaktować się z fotografem. Większość studiów fotograficznych posiada swoje portfolio na stronach internetowych np. fotojola.pl. Wybierając sesje plenerowe, warto poszukać ciekawych miejsc nawet w dużej odległości od miejsca zamieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, kiedy chcemy, by towarzyszył nam określony fotograf – to w naszym interesie będzie opłacenie mu transportu oraz noclegu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz