Materiał Partnera

Idealne miejsce na organizowanie zielonej szkoły!

Idealne miejsce na organizowanie zielonej szkoły!

Coraz więcej szkół podstawowych i średnich, a zwłaszcza tych o profilu wojskowym lub sportowym, zainteresowanych jest organizacją dla uczniów tak zwanych zielonych szkół. Podobnie jest z biurami podróży, które zauważyły jak atrakcyjne mogą być dla młodzieży półsurvivalowe wczasy nad jeziorami, oraz w przepięknych leśnych okolicznościach. Jeśli przygotowujesz pełen obcowania z naturą wyjazd, koniecznie udaj się na Mazury, do miejscowości Ryn.

Uroki mazurskich jezior

Przy organizowaniu zielonej szkoły bardzo ważne jest to, aby dobrze wybrać lokalizację. Musi ona bowiem sprzyjać zabawom, aktywności ruchowej, integracji całej grupy, a także rozwijaniu umiejętności harcerskich, survivalowych, przyrodniczych czy też historycznych. Wiele szkół tego typu wyjazdy organizuje na Warmii i Mazurach, które od lat goszczą na swoich terenach tysiące turystów z całej Polski, a także Świata. Polecaną, bardzo urokliwą miejscowością, która podbija serca swoją kameralnością oraz licznymi atrakcjami jest Ryn położone nad przepięknymi jeziorami Ryńskim i Ołów. To tam warto rozejrzeć się za dobrym, ale tanim noclegiem, który idealnie wpasuje się w klimat zielonej szkoły.

Wybór miejsca noclegowego

Najlepszym obiektem noclegowym dla uczestników zielonych szkół są modne zajazdy. To one bowiem pozwalają na zapewnienie odpowiedniego komfortu dzieciom i młodzieży, którzy każdego dnia będą bardzo intensywnie spędzali czas. Pokoje powinny wyróżniać się zatem wysokim standardem, którego potwierdzeniem będą również serwowane posiłki. Warto wiedzieć, że wiele różnego rodzaju placówek noclegowych na Mazurach od lat prowadzi swoją działalność właśnie dla grup kolonijnych i sportowych. Tak właśnie jest w przypadku Zajazdu Pod Kasztanami, który posiada przepiękną restaurację, salę bankietową, salę dyskotekową, a także własne tereny ogrodowe, gdzie można urządzić sobie grilla. Tego typu miejsca zdobyły popularność nie tylko wśród tak zwanych zielonych szkół. Wielokrotnie przyjmują w swoje progi gości weselnych, którzy mają zapewnioną niezapomnianą zabawę do białego rana!

Atrakcje miejscowości Ryn

Jeśli wybrałeś już odpowiednią lokalizację – miasteczko Ryn – oraz zabukowałeś już właściwą liczbę miejsc w dobrym i tanim ośrodku noclegowym, powinieneś zająć się przygotowaniem wielu atrakcji dla uczestników zielonej szkoły. Wybierając wspomnianą wcześniej miejscowość, możesz być pewien, że dzieci i młodzież przeżyją tam niezwykły czas. Ryn oferuje dla swoich turystów szlaki piesze i rowerowe wokół jezior, plaże, pokrzyżacki zamek z XIV wieku, stary młyn, wiatraki holenderskie, a także Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, most obrotowy na Kanale Łuczańskim, widokową wieżę ciśnień, Twierdzę Boyen czy też Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. Wielu turystów również traktuje miasto Ryn jako świetną bazę noclegową do dalszego zwiedzania Mazur i Warmii – bardzo blisko znajdują się Mrągowo i Giżycko, a także historyczne miejsce z czasów II wojny światowej: Wilczy Szaniec.

Opracowanie:
Ryn, Partyzantów 5
tel. 87 421 85 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz