Materiał Partnera

Idealne meble do ogrodu możesz zrobić sam!

Idealne meble do ogrodu możesz zrobić sam!

Wiosna coraz bliżej, za moment zacznie się sezon na grilla i możliwość spędzania czasu w ogrodzie. Żeby ten czas był przyjemny, musimy zadbać o to, by wśród zieleni nie zabrakło wygodnego kącika wypoczynkowego. Na szczęście, by taki kącik stworzyć, wcale nie potrzebujemy dużych pieniędzy. Wystarczy dobry pomysł i kilka europalet. Co możemy z nich stworzyć? Oto pomysły na meble modne i wygodne meble ogrodowe DIY.

Wygodne fotele z palet

Z palet drewnianych możemy stworzyć naprawdę wygodne meble. W kąciku wypoczynkowym nie może zabraknąć wygodnych foteli. By je stworzyć wystarczą dwie drewniane palety. Musimy je połączyć tak, by oparcie było lekko odchylone – dzięki temu będzie się wygodniej siedziało. W najprostszej wersji wystarczy zbić palety razem, położyć na nich miękkie poduchy i gotowe.

Jeśli jednak chcemy zrobić nieco więcej, możemy dorobić fotelom podłokietniki – je także możemy wykonać z elementów palet. Warto też gotowy mebel wyszlifować i pokryć lakierem – dzięki temu będzie trwalszy i odporny na deszcz czy wilgoć. No i nasi goście nie będą musieli obawiać się drzazg.

Prosta ława – tylko z palet!

Z palet bez większego trudu wykonamy tez ławę do ogrodu. W najprostszej wersji wystarczy, że ułożymy kilka palet – jedną na drugiej – i połączymy je razem. Jeśli jednak chcemy czegoś więcej, możemy uzupełnić ławę o blat – na przykład z pleksi, które pozwala na uzyskanie naprawdę interesującego efektu. Palety przed stworzeniem ławy możemy polakierować na dowolny kolor.

Jeśli ława ma stanąć na utwardzonej powierzchni – na przykład na bruku – możemy dodatkowo na dole zamontować ruchome kółka, dzięki czemu ciężką ławę łatwiej będzie przesunąć.

Palety potrzebne do wykonania takiej ławy mogą pochodzić z recyklingu – wtedy jednak nie wiemy, do czego były wykorzystywane i czy nie są nasączone jakimiś niebezpiecznymi substancjami. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupienie ich od producenta palet drewnianych Stolmar.

Duże siedzisko z palet drewnianych

Palety są na dyle duże i wytrzymałe, że możemy z nich wykonać coś na kształt kanapy. Wykonanie jest podobne do paletowych foteli, trzeba jednak połączyć dwie kilka palet razem. Dzięki temu będziemy mogli wygodnie się rozsiąść i przytulić do ukochanej osoby. Czy to nie brzmi jak idealny plan na długie letnie wieczory?

Jeśli paletowe meble nam się podobają, jednak nie przepadamy za pracą z drewnem, pamiętajmy, że możemy też kupić gotowe meble z palet. Zapłacimy za nie więcej, ale i tak będzie się to opłacać w porównaniu z innymi meblami ogrodowymi.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz