Materiał Partnera

Idealne dopasowanie okularów przeciwsłonecznych

Idealne dopasowanie okularów przeciwsłonecznych

Rozmaite sposoby ochrony przed kłopotliwymi promieniami UV bywają często nieskuteczne, dlatego warto zainteresować się dobrymi okularami przeciwsłonecznymi. Posiadają one specjalne filtry, które umożliwiają widzenie nawet w pełnym nasłonecznieniu. Dobry zakład optyczny może je wykonać na indywidualne zamówienie i uczynić z nich jednocześnie okulary korekcyjne.

Wygląd to nie wszystko

W wypadku doboru okularów przeciwsłonecznych najczęściej kierujemy się ich stroną wizualną. Jest to zrozumiałe, ponieważ traktowane są one przez nas nierzadko jako część stroju, element ozdobny. Jednak szereg korzyści płynących z ochrony oczu dzięki okularom tego typu sprawia, że powinniśmy spojrzeć na nie nieco inaczej. Warto zapoznać się dokładniej z ich poszczególnymi parametrami. Dopasowanie odpowiednich filtrów pomoże w skutecznym zabezpieczeniu przed promieniami UV występującymi w różnym natężeniu. Konsultacja z wykwalifikowaną kadrą pracowników Bydgoskiego Zakładu Optycznego Żuchowscy pozwala na zapoznanie się z różnorodnymi modelami okularów przeciwsłonecznych. Fachowiec zapyta nas m.in., jaki typ aktywności preferujemy i na tej podstawie dobierze właściwy produkt. Okazuje się bowiem, że wybierając okulary przeciwsłoneczne na wycieczkę górską, musimy kierować się innymi parametrami, niż dopasowując filtr do użytku podczas bezchmurnych, letnich dni. Powinniśmy zwracać uwagę na sprzedawcę – często tanie okulary nie posiadają wymaganych filtrów, a naklejki informujące o ich istnieniu wprowadzają w błąd i znajdują się na szkłach wyłącznie po to, by przyciągnąć klienta. Dlatego warto wybrać renomowany zakład optyczny, który zapewnia okulary przeciwsłoneczne wysokiej jakości.

Ochrona i komfort

Zabezpieczenie oczu przed szkodliwymi promieniami UV wcale nie musi odbijać się na ostrości widzenia. Przeniesienie odpowiedniej mocy do szkieł okularów przeciwsłonecznych nie stanowi większego problemu dla wprawnego zakładu optycznego. Usługa ta jest realizowana stosunkowo często, dzięki czemu możliwe jest dokładne widzenie nawet w okularach z przyciemnionymi szkłami. Takie połączenie jest świetnym rozwiązaniem dla osób chcących ochronić oczy przed słońcem i jednocześnie zachować komfort widzenia, który zapewniają okulary korekcyjne. Warto jednak pamiętać, że produkt tego typu dostępny będzie jedynie w profesjonalnym zakładzie optycznym. Kupione tam najlepsze okulary przeciwsłoneczne zostaną – na życzenie – wzbogacone o korekcyjne soczewki przez specjalistę, który ma niezbędne kwalifikacje do wykonania takiej usługi. Okulary słoneczne należy więc kupować jedynie w sprawdzonych miejscach. Możliwe jest wtedy dopasowanie ich do wady wzroku – dzięki temu możemy cieszyć się ochroną przed promieniami UV przy jednoczesnym precyzyjnym widzeniu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz