Materiał Partnera

Idealna fryzura dla czworonoga – ładna i wygodna

Idealna fryzura dla czworonoga – ładna i wygodna

Odpowiednio dobrana fryzura dla naszego psa powinna być nie tylko ładna, ale też funkcjonalna. Psy rasowe najczęściej strzyżone są zgodnie ze wzornikiem, jednak dobry fryzjer dla czworonogów będzie w stanie zaproponować dla naszego pupila także ciekawe uczesanie z odrobiną fantazji. Warto odwiedzić dobry salon piękności dla psów, w którym nasz pies może liczyć nie tylko na nową fryzurę, ale też fachową pielęgnację.

Fachowe cięcie

Groomer, czyli fryzjer dla psów, doskonale wie, jak przyciąć sierść czworonoga w taki sposób, by wyglądał on jak najkorzystniej. Nie zawsze musi to być cięcie zgodne ze wzorcem – czyli fryzura typowa dla psów danej rasy. Poza cięciem zgodnym ze wzorcem groomerzy często proponują właścicielom czworonogów nieco zmienione fryzury, które także będą wyglądać korzystnie na naszym pupilu. Nowa fryzura może nie tylko ładnie wyglądać. Często jest ona także bardzo wygodna. Jeśli więc nasz pies nie pojawia się na wystawach, podczas których za odstępstwa od wzorca możemy stracić punkty, możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i zafundować mu nową fryzurę.

Jak przygotować psa do strzyżenia?

To od nas zależy, czy przygotowanie do strzyżenia weźmiemy na siebie, czy wszystkie czynności, łącznie z myciem czworonoga, powierzymy pracownikom salonu piękności dla psów. Jeśli nasz pupil bywa agresywny, musimy o tym poinformować, umawiając go na strzyżenie. To bardzo ważne, dzięki temu groomer odpowiednio przygotuje się do strzyżenia.

Usługi groomerskie wykonujemy na czystych i wyczesanych psach. Klient może we własnym zakresie przygotować psa lub zlecić to nam. Strzyżenie psów odbywa się bez jakichkolwiek środków uspokajających lub znieczulających, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że Waszemu ulubieńcowi nic nie grozi. Podczas wykonywania zabiegu właściciel może być obecny przy swoim pupilu, natomiast nie jest to wymagane – mówi właścicielka salonu piękności dla psów Królak Małgorzata.

Różne cięcia

Wybór fryzury dla psa należy do jego właściciela. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie cięcie będzie najlepsze, o radę możemy oczywiście zapytać groomera. Jego doświadczenie będzie bardzo cenne, zwłaszcza jeśli planujemy bardziej ekstrawaganckie uczesanie czworonoga. Myśląc o fryzurze dla psa, powinniśmy w pierwszej kolejności mieć na uwadze jego wygodę, a dopiero w drugiej – wygląd. Zanim zdecydujemy się na barwienie sierści czy jakieś wyjątkowo skomplikowane uczesanie, zastanówmy się dwa razy. Fryzura powinna być dopasowana do pory roku, budowy psiaka i jego temperamentu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz