Materiał Partnera

Hydrofornie i pompy głębinowe – serwis oraz montaż

Hydrofornie i pompy głębinowe – serwis oraz montaż

Woda płynąca swobodnie w sieci wodociągowej musi być pod wpływem stałego ciśnienia. Zapewniają je instalacje hydroforowe, które składają się z wielu elementów, w tym m.in. zamkniętego zbiornika ciśnieniowego i pompy wirnikowej. Wodę czerpać można także za pomocą wydajnej pompy głębinowej, jednak jej wybór należy skonsultować ze specjalistą, np. firmą Hydmet. W jaki sposób montuje się i serwisuje hydrofornie i pompy głębinowe?

Wydajna hydrofornia

Składające się z wielu rozbudowanych elementów pompownie, nazywane także stacjami pomp, wymagają zastosowania tych urządzeń w określonym systemie. Zazwyczaj są to układy jednorzędowe, szeregowe bądź dwurzędowe, naprzemianległe i skośne. Dobór właściwego rozwiązania zaproponuje firma Hydmet sp.j., która zajmuje się fachowym doradztwem i dopasowaniem urządzeń wraz z instalacją u klienta. Znajdujące się w układach hydrofory to zbiorniki ciśnieniowe, które wypełnione są wodą i powietrzem. Jednym z głównych elementów jest też pompa wirnikowa o dużej wydajności – jej prędkość obrotowa jest wysoka, a części ruchome charakteryzuje mała ścieralność. O każdy komponent hydroforu należy jednak dbać w odpowiedni sposób, a w przypadku awarii naprawdę zlecić profesjonalistom. Firma Hydmet sp.j. od wielu lat zajmuje się serwisowaniem hydroforów, dzięki czemu wszelkie zlecenia realizuje szybko i przede wszystkim prawidłowo. Agregaty, zbiorniki czy kompletne zestawy hydroforowe warto nabyć w Hydmet sp.j. – to gwarancja komponentów wysokiej klasy oraz możliwości ich instalacji przez fachowców. Zajmują się oni także pompami głębinowymi – do czego konkretnie służą?

Czysta woda

Wywiercenie ujęcia głębinowego umożliwia czerpanie z niego czystej wody. To ogromne udogodnienie dla gospodarstwa, należy jednak pamiętać o dopasowaniu odpowiedniej pompy do konkretnych warunków, np. wysokości lustra wody. Jeżeli znajduje się ono poniżej ośmiu metrów, konieczne będzie zamontowanie pompy głębinowej. Firma Hydmet sp.j. posiada szeroki asortyment tego typu produktów, gwarantując swoim klientom idealny dobór pompy do konkretnego ujęcia oraz potrzeb, a także średnicy studni. Wydajne pompy głębinowe doskonale sprawdzają się jednak nie tylko w indywidualnych gospodarstwach domowych, ale też w zakładach przemysłowych czy branży rolniczej. Warto jednak zadbać o to, by montażem tego typu pompy zajęli się specjaliści – firma Hydmet sp.j. zapewnia kompleksowe usługi w zakresie instalacji i wyboru odpowiedniego urządzenia. Jest też w stanie serwisować pompę, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia jej żywotności oraz utrzymania pierwotnych parametrów.

Opracowanie:
Nowy Targ, Suskiego 8
tel. 18 264 92 67
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz