Materiał Partnera

Hydrabrazja. Mikrodermabrazja wodna w praktyce.

Hydrabrazja. Mikrodermabrazja wodna w praktyce.

Zabiegi kosmetyczne w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki nim można w prosty i szybki sposób zadbać o swoją urodę. Jednym z chętnie wybieranych zabiegów jest mikrodermabrazja wodna nazywana także w skrócie hydrabrazją. Na czym dokładnie polega mikrodermabrazja i dlaczego jest tak popularna?

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji wodnej?

Wśród chętnie wybieranych przez klientów salonów kosmetycznych usług przez wiele lat w czołówce znajdowała się mikrodermabrazja. Jest to nadal przeprowadzany zabieg polegający na złuszczaniu naskórka. Hydrabrazja również jest zabiegiem, dzięki któremu możliwe jest złuszczenie skóry – tylko inną techniką. Wykorzystuje się w tym przypadku pył wodny pod dużym ciśnieniem. Zastosowanie hydrabrazji wpływa na odświeżenie skóry. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się:

  • zaskórników,
  • zatkanych porów,
  • przebarwień skóry,
  • niewielkich blizn.

Mikrodermabrazja wodna powinna być wykonywana w specjalistycznym gabinecie z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Jest to zabieg bezpieczny dla pacjenta, a przede wszystkim bezbolesny. Dla większości osób jest to relaks porównywalny do masażu.

Co jaki czas należy wykonywać zabieg hydrabrazji?

Częstotliwość zabiegów powinna być dopasowana indywidualnie do potrzeb każdego z pacjentów. Na pierwszej wizycie specjalista przeprowadza dokładny wywiad, podczas którego udziela wskazówek dotyczących między innymi tego, co jaki czas warto powtarzać mikrodermabrazję wodną. Wszystko zależy od stanu skóry oraz oczekiwanych efektów. Często wystarczają zaledwie 1-2 zabiegi. Również odstęp czasowy między nimi ustalany jest w porozumieniu ze specjalistą. Z uwagi na fakt, że hydrabrazja nie jest zabiegiem inwazyjnym – nie wymaga rekonwalescencji. U niektórych osób, zwłaszcza tych z delikatną skórą, może wystąpić delikatne zaczerwienienie, które  ustępuje zazwyczaj w ciągu kilkunastu godzin.

Kto może skorzystać z mikrodermabrazji wodnej?

Hydrabrazja polecana jest zwłaszcza osobom, które mają problem z nadmiernym wysuszeniem skóry lub jej rogowaceniem. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest także utrata elastyczności skóry. Coraz częściej mikrodermabrazja wodna jest sposobem na zwalczanie trądziku – jednak tylko w przypadku braku aktywnych stanów zapalnych.

Jak podkreśla specjalista z firmy Black Berry Beauty: Istnieją także pewne przeciwwskazania do wykonania hydrabrazji. Jednym z nich jest występowanie znamion czy naczyniaków. Ponadto zabieg nie powinien być wykonywany wówczas, kiedy skóra jest uszkodzona – dodaje.

Warto pamiętać, że, niezależnie od rodzaju wybranej usługi kosmetycznej, w każdym przypadku powinna być ona wykonywana przez doświadczonego specjalistę posiadającego wszelkie kwalifikacje. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność, że nie wystąpi ryzyko komplikacji wynikających z zaniedbań osoby wykonującej hydrabrazję. W tym celu warto wcześniej poszukać informacji o salonie kosmetycznym w sieci.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz