Materiał Partnera

Hurtownia materiałów budowlanych i wykonawca w jednym? To się opłaca!

Hurtownia materiałów budowlanych i wykonawca w jednym? To się opłaca!

Coraz większa liczba inwestycji budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego, czy publicznego, jest realizowana przez firmy budowlane, które działają również, jako profesjonalni dostawcy materiałów. Warto wiedzieć, że połączenie usług wykonawczych, z handlowymi, pozwala między innymi na znacznie usprawniony proces logistyki wszelkich prac. To zaś skutkuje redukcją kosztów!

Hurtownia i wykonawca – zalety dwóch profili działalności

Firmy, które działają w sektorze budownictwa, zarówno, jako dostawcy materiałów budowlanych, jak i wykonawcy danego typu robót – np. wykonawstwo dachów, czy systemów termomodernizacyjnych wraz z remontem elewacji – znacznie przewyższają swoją jakością inne firmy. Przede wszystkim są one bowiem szeroko wyspecjalizowane w materiałoznawstwie, a jak każdy wie to od doboru odpowiedniej technologii materiałowej, będą zależały między innymi parametry użytkowe danej konstrukcji, np. jej poziom energooszczędności cieplnej. Warto wiedzieć także, że wykonawcy, którzy dysponują własną, szeroko zaopatrzoną hurtownią, są w stanie w znacznie przyśpieszonym czasie zrealizować powierzony zakres prac. Usprawnione procesy logistyczne, wiążą się zaś ze znacznymi oszczędnościami inwestycyjnymi! Mniejsze koszty są również podyktowane zaufaniem klientów – jeśli decydują się oni współpracować z danym przedsiębiorstwem zarówno w zakresie zakupu od niego danych materiałów budowlanych, jak i powierzenia mu wykonawstwa elewacji, czy dachu, mogą oni liczyć na obniżone ceny produktów oraz usług. To dlatego z takimi firmami szeroko wyspecjalizowanymi współpracują inne ekipy budowlane, które potrzebują zarówno wysokich jakościowo surowców, jak i odpowiedniej pomocy podwykonawczej.

Przykład firmy o dwóch profilach działalności

Przykładem sprawnie działającej firmy zarówno w branży handlu materiałami budowlanymi, jaki i wykonawstwa prac – elewacyjnych i konstrukcji dachowych ­– jest przedsiębiorstwo DEK-POL Dachy i elewacje, które działa w Jeleniej Górze, Sobieszowie oraz okolicach. Tego typu firm niestety na rynku jest bardzo mało, a wiąże się to z koniecznością bardzo szerokiego wyspecjalizowania pracowników oraz wdrożenia odpowiedziach standardów pozwalających na zarządzanie złożoną struktura organizacji. Przedsiębiorstwo DEK-POL, jest w stanie bowiem wykonać zarówno więźbę dachową domów jednorodzinnych, jak i termomodernizację elewacji bloków z wielkiej płyty. Nie byłoby to możliwe bez wykorzystania wysokiej jakości produktów od takich producentów, jak m.in.: IBF, Wienerberger, Caparol, Dufa, Mage, IVT, KAEM, ZM Silesia, Rheinzink i innych. Firma oferuje zaś pokrycia dachowe betonowe i ceramiczne, rynny cynkowo-tytanowe, ocynkowane, miedziane i PCV, elementy komunikacji dachowej, zabezpieczenia przeciwśniegowe, folie i membrany, systemy elewacyjne (do dociepleń oraz renowacji), czy też kostki brukowe.

Opracowanie:
Jelenia Góra, Kolejowa 3-4
tel. 75 755 69 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz