Hosting WWW – czym jest i jak wybrać najlepszy?

Hosting WWW – czym jest i jak wybrać najlepszy?

Choć założenie strony WWW nie należy do trudnych zadań, to nawet mając gotowy projekt, nie zrobimy nic bez właściwego zaplecza. W przypadku każdej witryny internetowej jest nim hosting. To właśnie dzięki niemu użytkownicy mogą korzystać z udostępnionych w serwisie zasobów. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po usługach hostingowych i wybierz rozwiązanie najlepsze dla Twojej firmy.

Co to jest hosting stron WWW?

Czy wiesz, że hosting i domena to niezbędne elementy każdej strony WWW? Unikalny adres internetowy ma niepowtarzalną nazwę, która odnosi się do ściśle określonych zasobów w sieci. Te zaś są udostępniane, przechowywane i aktualizowane na dysku fizycznego serwera, dzięki rozwiązaniu znanemu jako hosting. Usługi hostingowe są wydzielone w ramach serwera, który zapewnia pamięć, pojemność, system oraz moc.     

hosting WWW

Popularne typy serwerów – rodzaje hostingu stron internetowych

Zakup właściwego hostingu domeny, to gwarancja nieprzerwanego dostępu do strony WWW dla Twoich odbiorców. Wysokiej jakości usługa zapewnia szybkie i bezproblemowe ładowanie się serwisu. Dobry serwer wytrzyma nawet duże przeciążenie. Jeśli zastanawiasz się, który hosting wybrać, to na rynku największą popularnością cieszą się 4 rozwiązania:

  • Hosting współdzielony – idealna opcja dla małych firm i stron z niewielką liczbą odwiedzin. Dopiero zaczynasz swoją przygodę z e-commerce? Postaw na gotowe rozwiązanie – tani hosting ze stałą pomocą specjalistów. 
  • Serwer dedykowany – typ hostingu stron będący gwarancją bezpieczeństwa, wydajności, niezależności i zaawansowanej kontroli nad witryną. Zgodnie z nazwą możesz dopasować usługę hostingową do własnych potrzeb.
  • Cloud Serwer – w rankingu hostingów stanowi modną i nowoczesną opcję, która zapewnia odporność na awarie, dużą elastyczność oraz zaawansowane możliwości konfiguracji. Serwer w chmurze wymaga specjalistycznej wiedzy niezbędnej do konfiguracji usługi.
  • VPS (Virtual Private Server) – wersja łącząca w sobie cechy hostingu dedykowanego oraz współdzielonego. Choć gwarantuje dużą swobodę, to w przypadku usterki może skutkować przeniesieniem danych.

Nie wiesz, z której oferty skorzystać? Wypełnij formularz – specjaliści pomogą w wyborze. Pamiętaj, aby kierować się potrzebami witryny WWW oraz ważnymi funkcjami czy dodatkami. Sprawdź, ile kosztuje hosting – warto rozważyć zarówno płatny, jak i darmowy serwer. Zadbaj o bezpieczeństwo oraz potencjał rozwojowy Twojej firmy i strony.      

Opracowanie:
Karolina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz