Materiał Partnera

Hamak meksykański, czyli niebiański relaks w domowych warunkach

Hamak meksykański, czyli niebiański relaks w domowych warunkach

Na rynku jest mnóstwo różnokolorowych hamaków w dodatku w licznych wariantach do wyboru, a więc problemy przy wyborze murowane! Jednak jest jeden typ hamaka, który zdaje się przodować we wszystkich rankingach – hamak meksykański, czyli najbardziej klasyczny hamak, jak można sobie wyobrazić. Porzuć materiałowe hamaki z drążkiem na rzecz Tego Jedynego, plecionego na Jukatanie! Przekonajmy się, dlaczego warto zainwestować w hamak siatkowy.

Hamak meksykanki – czym się wyróżnia

Wiele osób na myśl „hamak” widzi od razu modele z materiału w dodatku wyposażony w dwie poprzeczki. Hamaki tego typu wykonane z jednej płachty tkaniny, często pojawiają się w marketach, gdzie kusza swoim uroczym wyglądem. Jednak to najczęściej niewygodna i wywrotna pułapka. Hamaki meksykańskie to ich kompletne przeciwieństwo!

Wyjątkowość hamaka meksykańskiego zależy w głównej mierze od tego gdzie powstają oraz od ich formy. Hamaki tego typu wyplatane są ręcznie z cienkich sznurków, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie gęstej sieci o drobnych oczkach. To właśnie za sprawą tego wyjątkowego splotu hamaki meksykańskie uznawane są za najwygodniejsze na świecie – są niezwykle elastyczne, więc doskonale dopasowują się do ciała leżącego w nich człowieka. Dodatkowo nacisk wywierany na skórę jest zminimalizowany, więc podczas wylegiwania się w hamaku siatkowym odczuwa się jedynie przyjemność unoszenia się nad ziemią i delikatne kołysanie – nic tylko uciąć sobie drzemkę. 

Hamaki meksykańskie są również stabilne, z racji swojej konstrukcji pozbawionej drążka ryzyko wywrotki jest znikome. Hamak z siatki otula leżącego człowieka jak kokon i tworzy przyjemna przestrzeń do odpoczynku: najlepiej położyć się na nim w poprzek, aby odczuć największy komfort płynący ze specyfiki drobno plecionej siateczki pod ciałem. Wszystko to sprawia, że można w nim spokojnie przespać całą noc, dlatego wiele osób swoje hamaki zabiera do domu, kiedy kończy się sezon i robią sobie z niego alternatywne łóżko lub wiszącą sofę idealną do czytania, przeglądania Internetu czy oglądania filmów.

Dlaczego warto kupić hamak meksykański?

Klasyczny hamak z siatki docenią wszyscy – od estetów, po osoby stawiające głównie na funkcjonalność. Hamak meksykański poza tym, że jest wyjątkowo wygodny, to dodatkowo jest wszechstronny. Może zawisnąć w ogrodzie między drzewami, na tarasie pomiędzy wspornikami, a nawet zagości w czterech śnicach, jeżeli tylko tego zapragniemy. Jedyne, czego wymaga to trochę wolnej przestrzeni oraz dopasowany do wymagań przestrzeni system mocowania. Tak więc, kupując hamak meksykański np. w sklepie Hamaki Cabana, można zyskać w ten sposób nie tylko miłe miejsce do wypoczynku w ogrodzie latem, ale i ciekawe wyposażenie domu poza sezonem. W ten prosty sposóbmy mamy hamak ogrodowy i hamak do pokoju w jednym! Dużym atutem hamaków klasycznych jest też łatwość przechowywania, bo zwinięty zajmuje niewiele miejsca i również niewiele waży. Dzięki temu staje się wspaniałym akcesorium na wycieczki – można go zabrać ze sobą nad jezioro czy na biwak.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz