Artykuł sponsorowany

Hale namiotowe - rodzaje i zalety

Hale namiotowe - rodzaje i zalety
Hale namiotowe to produkty o szerokim zastosowaniu, dopasowane do potrzeb klienta indywidualnego. Niezależnie czy szukasz hal namiotowych do hodowli zwierząt, hali namiotowej dla hodowców koni, a może interesuje cię hala namiotowa na korty tenisowe? Niezależnie od profilu twojej działalności producent hal namiotowych, zajmujący się także wynajmem hal namiotowych, może przedstawić ci idealne rozwiązanie dostępne w szerokiej ofercie hal. Czym są jednak takie hale? Jakie są ich zalety?

Rodzaje hal namiotowych

Zgodnie z zapisami ustawy, hala namiotowa to obiekt budowlany, który nie jest trwale związany z gruntem. Jest to rodzaj budowli tymczasowej, używanej na różnego rodzaju eventach, służącej jako powierzchnia magazynowa czy powierzchnia do prowadzenia sprzedaży. Może być postawiona na czas danego eventu czy targów lub postawiona na okres dłuższy. Forma modułowa charakteryzująca halę namiotową pozwala również na jej swobodne rozbudowywanie, w razie potrzeb. Takie namioty tymczasowe mogą stać praktycznie w dowolnym miejscu, które zapewnia stabilność gruntu.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów hal namiotowych. Możemy wybierać hale sportowe, namioty halowe, hale magazynowe, hale produkcyjne, hale przemysłowe, namioty imprezowe czy wybrać spośród szerokiej oferty namiotów eventowych. Jak widać wyżej - rodzaje hal zależne są głównie od rodzaju ich zastosowania. Nie ważne czy pracujesz w branży eventowej, przemysłowej, rolniczej - możesz znaleźć taki rodzaj, który spełni twoje oczekiwania. Nawet jeśli początkowo zakupisz halę o małej powierzchni, zawsze możesz ją łatwo rozbudować.

Poszycie hal

Klasyczne hale namiotowe mogą posiadać klika rodzajów poszycia. Główny podział hal obejmuje konstrukcję aluminiową lub stalową. Te pierwsze sprawdzają się do obiektów tymczasowych i dopuszcza się zmianę ich lokalizacji. Dlatego dedykowane są dla powierzchni eventowych lub hal o stosowaniu sezonowym. Takie konstrukcje są lekkie, łatwe w montażu i demontażu, łatwe do transportowania oraz odporne na korozję. Natomiast konstrukcje ze stali są bardziej wytrzymałe i z powodzeniem mogą zastąpić stałe murowane hale.

Dodatkowo hale namiotowe mogą być wykonane z płyty warstwowej lub uwzględniać blachę trapezową. Wykorzystując płytę warstwową stawiasz na rozwiązanie trwałe. Hala wykonana w płyty warstwowej utrzymuje wewnątrz stałą temperaturę, więc świetnie rozprowadzi ciepło, jeśli w środku zamontujemy ogrzewanie lub klimatyzację. Płyta warstwowa jest też bardzo estetyczna. W porównaniu do niej, pokrycie trapezowe wymaga docieplenia wewnątrz.

Zalety hal namiotowych

Hale namiotowe są produktem szczególnym, mogącym służyć długie lata, mimo tego, że teoretycznie jest to produkt tymczasowy. Jest odporny na warunki atmosferyczne. Do jego głównych zalet należy łatwość montażu przekładająca się na szybką budowę i jej niski koszt. Hale są wygodne w eksploatacji, uniwersalne i wytrzymałe. Dużym plusem jest możliwość ich dowolnej modyfikacji. Namioty halowe to także budowla o estetycznym wyglądzie. Nadaje się do postawienia na targach, służyć jako powierzchnia magazynowa, przestrzeń produkcyjna, namiot na eventach.

Nie ważne czy interesuje cię oferta na namioty magazynowe czy też hale namiotowe produkcyjne, nasza firma oferuje różne rodzaje hal, dopasowane do indywidualnych potrzeb najbardziej wymagających klientów. Projektujemy hale namiotowe dostępne w różnych rozmiarach, w atrakcyjnej cenie, dostępne na terenie całego kraju. Firma oferuje także wynajem hal namiotowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz