Materiał Partnera

Grzejniki dekoracyjne – nowy trend w aranżacji wnętrz?

Grzejniki dekoracyjne – nowy trend w aranżacji wnętrz?

Niezależnie czy budujesz, czy remontujesz dom, na pewno zależy Ci, aby wszystkie elementy wyposażenia wnętrza współgrały ze sobą, tworząc pasującą do Twojego stylu aranżację. Często podczas planowania zmiany wystroju pojawia się problem, związany z ogrzewaniem – klasyczne grzejniki nie wyglądają zbyt elegancko, na szczecie istnieją inne rozwiązania. Co wybrać: ogrzewanie podłogowe czy montaż grzejników dekoracyjnych? Zobacz zalety każdego z rozwiązań.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe, które jeszcze kilka lat temu było dość drogim rozwiązaniem, aktualnie jest coraz częściej wybieranym sposobem ogrzewania domów. Najlepiej zdecydować się na nie już podczas jego budowy, wymaga bowiem kucia posadzki i zamontowania pod nią specjalnych mat grzewczych lub przewodów.

To dobre rozwiązanie, kiedy planujemy generalny remont lub budowę domu od podstaw. Jeśli jednak chcesz zmienić jedynie aranżację, a Twoje panele są jeszcze w bardzo dobrym stanie, warto zastanowić się nad alternatywą. Wiedzieć musisz również, że ogrzewanie podłogowe stwarza ograniczenia w kwestii wyboru posadzki – najlepsze będą te kamienne lub ceramiczne, o puchatych dywanach jednak musisz zapomnieć.

Dużym plusem tego rozwiązania jest natomiast jego energooszczędność – po uzyskaniu wybranej przez nas temperatury grzejniki przestają pracować i utrzymują ją przez długi czas. Ponadto pomieszczenie ogrzane będzie równomiernie, czego w przypadku grzejników naściennych nie da się uzyskać.

Grzejniki ozdobne

Jeśli jednak montaż ogrzewania podłogowego nie wchodzi w grę, a zależy nam na stylowym wykończeniu wnętrza, wybierz grzejniki dekoracyjne. Duży wybór produktów znajdziesz na przykład w sklepie TWM-TERMO, oferującym zarówno klasyczne, jak i ozdobne rozwiązania.

Grzejniki dekoracyjne spełniają wszystkie funkcje nowoczesnych grzejników: ogrzewają pomieszczenie, posiadają systemy pozwalające na oszczędność energii, a także spełniają funkcję dekoracyjną. Zamiast szpecić, stają się ciekawą ozdobą wnętrza – niezależnie czy planujesz wystrój w surowym stylu industrialnym, czy przytulne, rustykalne wnętrze. Do wyboru masz dużą gammę kolorystyczną, wiele oryginalnych kształtów grzejników, a także ozdobne zawory do grzejników stanowiące ciekawe wykończenie.

Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno do salonu i sypialni, jak i łazienki, dzięki solidnym materiałom, z których wykonane są te nowoczesne grzejniki. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej są one odporne na wilgoć i korozję, pozostając przez wiele lat przyciągającym wzrok elementem aranżacji.

O wymianie grzejnika warto pomyśleć również wtedy, gdy nie planujemy generalnego remontu. Zastosowanie nowoczesnego urządzenia to inwestycja, która szybko się zwróci, a w późniejszym czasie pozwoli wprowadzić spore oszczędności, ze względu na dużo niższy pobór energii, niż w przypadku starszych modeli.

Opracowanie:
Warszawa, Bartycka 26, paw.16A/ stoisko 809
tel. 22 891 14 07
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz